kstart - en to ug translation catalogue (10 entries)

en: Command to execute
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: Desktop on which to make the window appear
ug: كۆزنەك كۆرۈنىدىغان ئۈستەلئۈستى

en: Make the window appear on all desktops
ug: كۆزنەك ھەممە ئۈستەلئۈستىلىرىدە كۆرۈنسۇن

en: Iconify the window
ug: كۆزنەكنى سىنبەلگىلەشتۈرۈش

en: Maximize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىش

en: Maximize the window vertically
ug: كۆزنەكنى تىك يۆنىلىشتە چوڭايتىدۇ

en: Maximize the window horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرا يۆنىلىشتە چوڭايتىدۇ

en: Show window fullscreen
ug: كۆزنەكنى تولۇق ئېكراندا كۆرسەت

en: Try to keep the window above other windows
ug: بۇ كۆزنەك باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ئۈستىدە تۇرسۇن

en: No command specified
ug: بۇيرۇق بەلگىلەنمىگەن
