filetypes - en to wa translation catalogue (56 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
wa: Accion avou l' clitch droet (ki pol manaedjeu des fitchîs Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
wa: Håyner l' fitchî dins on ravalé håyneu

en: Show file in separate viewer
wa: Håyner l' fitchî en on separé håyneu

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
wa: Vaici vos ploz apontyî çou kel manaedjeu d' fitchî Konqueror frè cwand vos clitchroz so-z on fitchî di ç' groupe. Konqueror pout håyner l' fitchî dins on ravalé håyneu oudonbén enonder on programe a pårt. Vos ploz candjîz cisse tchuze po-z ene sôre di fitchî dinêye avou l' linwete 'Ravaler' oudonbén avou l' apontiaedje del sôre di fitchî. Dolphine mostere todi les fitchîs dins on håyneu a pårt

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
wa: Ci boton håyene l' imådjete elaxheye avou l' sôre di fitchî tchoezeye. Clitchîz so l' imådjete po ndè candjî.

en: Filename Patterns
wa: Patron po les nos d' fitchîs:

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
wa: Cisse boesse ci a ene djvêye di patrons ki plèt esse eployîs po-z idintifyî les sôres di ficthîs di tchozeyes. Metans, li modele *.txt est raloyî avou l' sôre di fitchî 'text/plain' ; tos les fitchîs finixhant pas '.txt' sont ricnoxhous come des fitchîs tecse.

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Add a new pattern for the selected file type.
wa: Radjoute on novea modele pol sôre di fitchî di tchoezi.

en: Remove
wa: Oister

en: Remove the selected filename pattern.
wa: Oister li patron d' nos d' fitchîs tchoezi.

en: Description:
wa: Discrijhaedje:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
wa: Vos ploz dner on court discrijhaedje po les fitchîs di cisse sôre (eg: «Pådje waibe HTML»). Ci discrijhaedje la srè eployî pa des programes come Konqueror po espliker çou k' i gn a å dvins des ridants.

en: Left Click Action in Konqueror
wa: Accion avou l' clitch droet dins Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
wa: Dimander s' i fåt schaper sol deure plake (ki pol betchteu Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
wa: Vos ploz chal apontyî çou kel manaedjeu d' fitchî d' Konqueror ferè cwand vos clitchroz so-z on fitchî di cisse sôre. Konqueror pout soeye-t i håyner l' fitchî dins on ravalé håyneu, soeye-t i enonder on programe a pårt. Sel tchuze 'Eployî les tchuzes pol groupe G' est metowe, li manaedjeu des fitchîs ferè sorlon les tchuzes do groupe G ki cisse sôre fwait pårteye, metans 'imådje' sel sôre do fitchî do moumint est imådje/png. Dolphin mostere todi les fitchîs dins èn ôte håyneu.

en: &General
wa: &Djenerå

en: &Embedding
wa: &Ravaler

en: Add New Extension
wa: Radjouter ene nouve cawete

en: Extension:
wa: Cawete:

en: File type %1
wa: Sôre di fitchî %1

en: Use settings for '%1' group
wa: Eployî les apontiaedjes do groupe «%1»

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
wa: Tapez ene pårteye do patroin eyet vos n' voeroz el djivêye ki les fitchîs corespondant å patron. Vos savoz taper ene pårteye do no del sôre di fitchîz eto, s' il aparexhe el djivêye.

en: Known Types
wa: Sôres di fitchîs di cnoxhowes

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
wa: Vos savoz vey cial li djivêye des sôres di fitchîs, sol cogne d' ene schåle, ki sont conoxhous e vosse sistinme. Clitchîz sol sene « + » po mostrer ttafwait d' ene categoreye oudonbén l' sene « - » pol catchî. Tchoezixhoz ene sôre di fitchî (metans text/html po des fitchîs HTML) po vey/candjî les informåcions so cisse sôre di fitchîs la tot vs siervant des controles a droete.

en: Click here to add a new file type.
wa: Clitchîz chal po radjouter ene novele sôre di fitchî.

en: &Remove
wa: &Oister

en: Select a file type by name or by extension
wa: Tchoezixhoz ene sôre di fitchîs pa s' no ou si cawete

en: &Revert
wa: &Rimete come divant

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
wa: Rimete ci fitchî dins s' prumî definixha lådje come li sistinme

en: Delete this file type definition completely
wa: Disfacer ttafwaitmint c' definixha di sôre di fitchî

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
wa: Aspougneu d' sôre di fitchî da KDE - modêye pus simpe po aspougnî ene seule sôre di fitchî

en: (c) 2000, KDE developers
wa: © 2000, Les diswalpeus di KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
wa: Fwait aparete li dvize pol purnea specifyî pa winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
wa: Sôre di fitchî a candjî (eg: «text/html»)

en: %1 File
wa: %1 Fitchî

en: Edit File Type %1
wa: Candjî l' sôre di fitchî %1

en: Create New File Type %1
wa: Ahiver ene novele sôre di fitchî %1

en: Application Preference Order
wa: Ôre di preferince des programes

en: Services Preference Order
wa: Ôre di preferince des siervices

en: Move &Up
wa: &Monter

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
wa: Aroye ene pus hôte prumiristé å siervice
    tchoezi, el montant el djivêye.

en: Move &Down
wa: &Dischinde

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
wa: Aroye ene pus basse prumiristé å siervice
    tchoezi, el dischindant el djivêye.

en: Add a new application for this file type.
wa: Radjouter on novea programe po cisse sôre di fitchî chal.

en: Edit...
wa: Candjî...

en: Edit command line of the selected application.
wa: Candjî li roye di comande pol programe di tchoezi.

en: Remove the selected application from the list.
wa: Oister foû del djivêye li programe di tchoezi.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
wa: Nouk

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
wa: Nouk

en: Add Service
wa: Radjouter siervice

en: Select service:
wa: Tchoezixhoz on siervice:

en: Create New File Type
wa: Ahiver ene novele sôre di fitchî

en: Group:
wa: Groupe:

en: Select the category under which the new file type should be added.
wa: Tchoezixhoz li categoreye wice radjouter li novele sôre di fitchî

en: Type name:
wa: No del sôre:
