filetypes - en to xh translation catalogue (36 entries)

en: Show file in embedded viewer
xh: Bonisa ifayile kumbonisi olungisiweyo

en: Show file in separate viewer
xh: Bonisa ifayile kumbonisi owahlukileyo

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
xh: Eli qhosha libonisa i icon eyoyamaniswe nohlobo lwefayile ekhethiweyo. Nqakraza kuyo ukukhetha i icon eyahlukileyo.

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
xh: Le bhokisi iqulathe uluhlu lwemilinganiselo enokusetyenziswa ukubonisa iifayile zohlobo olukhethiweyo. Umzekelo, umlinganiselo *.txt wayanyaniswe nohlobo lwefayile 'okubhaliweyo/okucacileyo' , zonke iifayile eziphelange '.txt' zibonwa njengefayile ezi cacileyo zokubhaliweyo.

en: Add...
xh: Yongeza...

en: Add a new pattern for the selected file type.
xh: Yongeza umlinganiselo omtsha wohlobo olukhethiweyo lwefayile.

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
xh: Ungangena inkcazelo emfutshane yefayile zohlobo olukhethiweyo (umzekelo 'Iphepha HTML'). Le nkcazelo izakusetyenziswa zizicelo ezinjenge Konqueror ukubonisa ulawulo lomxholo.

en: &General
xh: &Ngokubanzi

en: &Embedding
xh: &Iyalungisa

en: Add New Extension
xh: Yongeza Ulwandiso Olutsha

en: Extension:
xh: Ulwandiso:

en: Use settings for '%1' group
xh: Sebenzisa izicwangciso zeqela le '%1'

en: Known Types
xh: Iindidi Ezaziwayo

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
xh: Apha ungabona uluhlu oluneqela elinegunya lweentlobo zefayile ezaziwa kwindlela yakho oyisebenzisayo. Nqakraza ku '+' phawu ukwandisa umba, okanye u'-' phawu ukuyisonga. Khetha uhlobo lwefayile (umzekelo text/html yeefayile HTML) ukubonisela/ukuhlela ulwazi lohlobo lwalo fayile olusebenzisa ulawulo olusekunene.

en: Click here to add a new file type.
xh: Nqakraza apha ukudibanisa uhlobo lwefayile olutsha.

en: Select a file type by name or by extension
xh: Khetha udidi lwefayile ngegama okanye ngolwandiso

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
xh: Umhleli wohlobo lwefayile ye KDE - uguqulelo kolunye ulwimi olulula lokuhlela hlobo lwefayile eyodwa

en: (c) 2000, KDE developers
xh: (c) 2000, Ababhekisi phambili be KDE

en: File type to edit (e.g. text/html)
xh: Uhlobo lwefayile ezakuhlelwa (umzekelo. umbhalo/html)

en: Edit File Type %1
xh: Hlela Udidi Lwefayile %1

en: Application Preference Order
xh: Indlela Yesicelo Esikhethwayo

en: Services Preference Order
xh: Indlela Yeenkonzo Ezikhethwayo

en: Move &Up
xh: Nyukela &Ngasentla

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
xh: Inika umsebenzi kwabaphambili abaphezulu kwisicelo
    esikhethiweyo, iyisa phezulu kuluhlu. Qaphela:  Oku
    kuchaphazela kuphela isicelo esikhethiweyo ukuba udidi lwefayile lu
    dityanisiwe nesicelo esingaphezulu kwesinye.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
xh: Nikezela ngokusesikweni ubuphathi obuphezulu kwekhethiweyo
    inkonzo, uyise phezulu kuluhlu.

en: Move &Down
xh: Nyukela &Ngezantsi

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
xh: Inika umsebenzi kwabaphambili abasezantsi kwisicelo
    esikhethiweyo, iyisa phantsi kuluhlu. Qaphela: Oku
    kuchaphazela kuphela isicelo esikhethiweyo ukuba udidi lwefayile
    ludityanisiwe nesicelo esingaphezulu kwesinye.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
xh: Nikeza ngokusesikweni ubuphathi obusezantsi kwekhethiweyo
    inkonzo, uyise ezantsi kuluhlu.

en: Add a new application for this file type.
xh: Yongeza isicelo esitsha soluhlobo lwefayile.

en: Edit...
xh: Hlela...

en: Edit command line of the selected application.
xh: Susa umgca womyalelo wesicelo esikhethiweyo.

en: Remove the selected application from the list.
xh: Susa isicelo esikhethiweyo kuluhlu.

en: Create New File Type
xh: Yenza Udidi Olutsha Lwefayile

en: Group:
xh: Iqela:

en: Select the category under which the new file type should be added.
xh: Khetha udidi apha uhlobo lwefayile entsha izakudityaniswa khona.

en: Type name:
xh: Igama lodidi:
