kstart - en to xh translation catalogue (8 entries)

en: Utility to launch applications with special window properties 
    such as iconified, maximized, a certain virtual desktop, a special decoration
    and so on.
xh: Into eluncedo yokwazisa amacebo ngempahla ezithile zewindow 
    njenge iconified,ezenwe nkulu, idesktop ethile yesiqhamo, uhombiso oluthile
    njalo-njalo.

en: Make the window appear on all desktops
xh: Yenza i window ivele kuzo zonke ii desktops

en: Iconify the window
xh: Yenza uphawu lomfanekiso lwe window

en: Maximize the window
xh: Yenza nkulu i window

en: Jump to the window even if it is started on a 
    different virtual desktop
xh: Xhumela kwi window nokuba iqale nge
    desktop eyahlukileyo

en: The window does not get an entry in the taskbar
xh: Window ayilufumani ungeno kwi bar yomsebenzi

en: The window does not get an entry on the pager
xh: Window ayilufumani ungeno kwi pager

en: No command specified
xh: Akukho myalelo ukhankanywayo
