kpartloader - en to de translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
de: Be&enden

en: &About KPart...
de: &Über KPart ...

en: No part named %1 found.
de: Komponente „%1“ nicht gefunden.

en: This is a test application for KParts.
de: Dies ist eine Anwendung zum Testen von KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
de: Name der zu ladenden Komponente, z. B. dolphinpart

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
de: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
de: &Hilfe
