kpartloader - en to el translation catalogue (8 entries)

en: &Quit
el: Έ&ξοδος

en: &About KPart...
el: &Σχετικά με το KPart...

en: No part named %1 found.
el: Δε βρέθηκε τμήμα με όνομα %1.

en: KPartLoader
el: kPartLoader

en: This is a test application for KParts.
el: Αυτή είναι μια εφαρμογή ελέγχου του KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
el: Όνομα τμήματος για φόρτωμα, π.χ. dolphinpart

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια
