kpartloader - en to es translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
es: &Salir

en: &About KPart...
es: &Acerca de KPart...

en: No part named %1 found.
es: No se ha encontrado una parte con el nombre %1.

en: This is a test application for KParts.
es: Aplicación de pruebas para KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
es: Nombre de la «part» a cargar (por ejemplo, «dolphinpart»)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
es: &Archivo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
es: A&yuda
