kpartloader - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
fr: &Quitter

en: &About KPart...
fr: &À propos de KPart...

en: No part named %1 found.
fr: Impossible de trouver un composant nommé %1.

en: This is a test application for KParts.
fr: Ceci est une application de test pour KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
fr: Nom du composant à charger, par exemple, « dolphinpart »

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fr: &Fichier

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fr: &Aide
