kpartloader - en to it translation catalogue (6 entries)

en: &Quit
it: &Esci

en: &About KPart...
it: Inform&azioni sul componente KPart...

en: No part named %1 found.
it: Non è stato trovato nessun componente di nome %1.

en: This is a test application for KParts.
it: Questa è un'applicazione di prova per KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
it: Nome del componente da caricare, per esempio dolphinpart

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
it: Ai&uto
