kuiviewer - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: *.ui *.UI|User Interface Files
mk: *.ui *.UI|Датотеки за кориснички интерфејси

note: i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
mk: Стил

en: Displays Designer's UI files
mk: Прикажува UI-датотеки од Designer

en: Document to open
mk: Документот за отворање

en: Save screenshot to file and exit
mk: Зачувува слика од екран во датотека и напушта

en: Screenshot width
mk: Ширина на слика

en: Screenshot height
mk: Висина на слика
