kpartloader - en to nds translation catalogue (5 entries)

en: &Quit
nds: &Utmaken

en: No part named %1 found.
nds: Keen Komponent mit den Naam "%1" funnen.

en: This is a test application for KParts.
nds: Dit is en Utprobeerprogramm för KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
nds: Naam vun de Komponent, de Du laden wullt, a.B. "dolphinpart"

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei
