kuiviewer - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: *.ui *.UI|User Interface Files
nds: *.ui *.UI|Böversiet-Dateien

note: i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
nds: Stil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

en: Displays Designer's UI files
nds: Wiest de UI-Dateien vun "Designer"

en: Document to open
nds: Dokment för't Opmaken

en: Save screenshot to file and exit
nds: Schirmfoto na Datei sekern un beennen

en: Screenshot width
nds: Breed vun dat Schirmfoto

en: Screenshot height
nds: Hööchde vun dat Schirmfoto
