kpartloader - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
pt: &Sair

en: &About KPart...
pt: &Acerca do KPart...

en: No part named %1 found.
pt: Não foi encontrada a componente %1.

en: This is a test application for KParts.
pt: Esta é uma aplicação de testes do KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
pt: O nome da componente a carregar, p.ex. 'dolphinpart'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pt: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pt: A&juda
