kpartloader - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
pt_BR: Sai&r

en: &About KPart...
pt_BR: &Sobre o KPart...

en: No part named %1 found.
pt_BR: Não foi encontrada a componente %1.

en: This is a test application for KParts.
pt_BR: Este é um aplicativo de testes do KParts.

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
pt_BR: O nome da componente a carregar, p.ex. 'dolphinpart'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pt_BR: &Arquivo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pt_BR: &Ajuda
