kuiviewer - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: *.ui *.UI|User Interface Files
ro: *.ui *.UI|Fișere de interfață

note: i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
ro: Stil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

en: Document to open
ro: Document de deschis

en: Save screenshot to file and exit
ro: Salvează captura în fișier și ieși

en: Screenshot width
ro: Lățimea capturii

en: Screenshot height
ro: Înălțimea capturii
