kuiviewer - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: *.ui *.UI|User Interface Files
ru: *.ui *.UI|Файлы интерфейса пользователя

note: i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
ru: Стиль

en: Copy as Image
ru: Копировать как изображение

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ru: &Правка

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ru: &Вид

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ru: &Файл

en: Displays Designer's UI files
ru: Показывает UI файлы программы Designer.

en: Document to open
ru: Документ для открытия

en: Save screenshot to file and exit
ru: Сохранить снимок экрана и выйти

en: Screenshot width
ru: Ширина снимка

en: Screenshot height
ru: Высота снимка
