kpartloader - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: &Quit
sv: &Avsluta

en: &About KPart...
sv: &Om KPart...

en: No part named %1 found.
sv: Någon programdel med namnet %1 hittades inte.

en: This is a test application for KParts.
sv: Det här är ett testprogram för Kparts

en: Name of the part to load, e.g. dolphinpart
sv: Namn på programdelen som ska laddas, t.ex. dolphinpart

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sv: &Arkiv

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sv: &Hjälp
