kuiviewer - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Unable to locate or load KUiViewer KPart.
sv: Kan inte hitta eller ladda Kuiviewers delprogram.

en: *.ui *.UI|User Interface Files
sv: *.ui *.UI|Användargränssnittsfiler

note: i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
sv: Stil

[ctx: Default style]
en: Default
sv: Förval

en: Set the style used for the view.
sv: Ange stilen som ska användas för vyn.

en: Copy as Image
sv: Kopiera som bild

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sv: &Redigera

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sv: &Visa

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sv: &Arkiv

en: KUIViewer
sv: UI-visning

en: Displays Designer's UI files
sv: Visar UI-filer från Designer

en: Original author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: Screenshot capability
sv: Skärmbildsmöjlighet

en: Subwindow-like display of UI files
sv: Delfönsterliknande visning av UI-filer

en: Document to open
sv: Dokument att öppna

en: Save screenshot to file and exit
sv: Spara skärmbild i fil och avsluta

en: Screenshot width
sv: Skärmbildens bredd

en: Screenshot height
sv: Skärmbildens höjd
