kde-inotify-survey - en to fi translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Inotify Instance Capacity Low
fi: inotify-ilmentymäkapasiteetti on vähissä

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
fi: Liian moni sovellus haluaa valvoa tiedostomuutoksia! Kun kapasiteetti käy vähiin, muutosten valvonta ei enää toimi kunnolla. Sulje joitakin sovelluksia tai nosta rajaa. Tällä hetkellä käytössä on %1 % instansseista ja %2 % vahdeista.

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
fi: Liian moni sovellus haluaa valvoa tiedostomuutoksia! Kun kapasiteetti käy vähiin, muutosten valvonta ei enää toimi kunnolla. Kapasiteettia ei voi lisätä. Kokeile sulkea joitakin sovelluksia resurssien palauttamiseksi. Tällä hetkellä käytössä on %1 % instansseista ja %2 % vahdeista.

[ctx: @action]
en: Increase Instance Limit
fi: Nosta ilmentymärajaa

[ctx: @title]
en: Inotify Watch Capacity Low
fi: inotify-vahtikapasiteetti vähissä

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
fi: Avoimet sovellukset haluavat valvoa liian monien tiedostojen muutoksia! Kun kapasiteetti käy vähiin, muutosten valvonta ei enää toimi kunnolla. Sulje joitakin sovelluksia tai nosta rajaa. Tällä hetkellä käytössä on %1 % instansseista ja %2 % vahdeista.

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
fi: Avoimet sovellukset haluavat valvoa liian monien tiedostojen muutoksia! Kun kapasiteetti käy vähiin, muutosten valvonta ei enää toimi kunnolla. Kapasiteettia ei voi lisätä. Kokeile sulkea joitakin sovelluksia resurssien palauttamiseksi. Tällä hetkellä käytössä on %1 % instansseista ja %2 % vahdeista.

[ctx: @action]
en: Increase Watch Limit
fi: Nosta vahtirajaa
