kde-inotify-survey - en to he translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Inotify Instance Capacity Low
he: קיבולת מופעי ה־Inotify נמוכה

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
he: יש לך יותר מדי יישומים שרוצים לעקוב אחר שינויים בקבצים! כאשר הקיבולת מנוצלת עד תום המעקב אחר הקבצים לא יעבוד כראוי. כדאי לסגור כמה מהיישומים או להגדיל את המגבלה. כרגע %1% מהמופעים ו־%2% מהמעקבים מנוצלים.

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Your capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
he: יש לך יותר מדי יישומים שרוצים לעקוב אחר שינויים בקבצים! כאשר הקיבולת מנוצלת עד תום המעקב אחר הקבצים לא יעבוד כראוי. אי אפשר להגדיל את הקיבולת שלך. כדאי לסגור כמה מהיישומים או לשחרר משאבים נוספים. כרגע %1% מהמופעים ו־%2% מהמעקבים מנוצלים.

[ctx: @action]
en: Increase Instance Limit
he: הגדלת מגבלת מופעים

[ctx: @title]
en: Inotify Watch Capacity Low
he: קיבולת מעקבי ה־Inotify נמוכה

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
he: היישומים הפתוחים שלך רוצים לעקוב אחר שינויים ביותר מדי קבצים! כאשר הקיבולת מנוצלת עד תום המעקב אחר הקבצים לא יעבוד כראוי. כדאי לסגור כמה מהיישומים או להגדיל את המגבלה. כרגע %1% מהמופעים ו־%2% מהמעקבים מנוצלים.

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Your capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
he: היישומים הפתוחים שלך רוצים לעקוב אחר שינויים ביותר מדי קבצים! כאשר הקיבולת מנוצלת עד תום המעקב אחר הקבצים לא יעבוד כראוי. אי אפשר להגדיל את הקיבולת שלך. כדאי לסגור כמה מהיישומים או לשחרר משאבים נוספים. כרגע %1% מהמופעים ו־%2% מהמעקבים מנוצלים.

[ctx: @action]
en: Increase Watch Limit
he: הגדלת מגבלת מעקב
