kde-inotify-survey - en to nl translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Inotify Instance Capacity Low
nl: Capaciteit voor exemplaren van inotify is laag

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
nl: U hebt teveel toepassingen die wijzigingen in bestanden monitoren! Wanneer de capaciteit uitgeput is zal het verder op de juiste manier monitoren verhinderen. Ofwel sluit enige toepassingen of verhoog de limiet. Op dit moment worden %1% exemplaren gebruikt en %2% worden bewaakt.

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
nl: U hebt teveel toepassingen die wijzigingen in bestanden monitoren! Wanneer de capaciteit uitgeput is zal het verder op de juiste manier monitoren verhinderen. Uw capaciteit kan niet worden verhoogd. Probeer enige toepassingen te sluiten om extra hulpbronnen te herstellen. Op dit moment worden %1% exemplaren gebruikt en %2% worden bewaakt.

[ctx: @action]
en: Increase Instance Limit
nl: Limiet van exemplaren verhogen

[ctx: @title]
en: Inotify Watch Capacity Low
nl: Bewaking van capaciteit van inotify is laag

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
nl: Uw geopende toepassingen willen teveel wijzigingen in bestanden monitoren! Wanneer de capaciteit uitgeput is zal het verder op de juiste manier monitoren verhinderen. Ofwel sluit enige toepassingen of verhoog de limiet. Op dit moment worden %1% exemplaren gebruikt en %2% worden bewaakt.

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
nl: Uw geopende toepassingen willen wijzigingen in teveel bestanden monitoren! Wanneer de capaciteit uitgeput is zal het verder op de juiste manier monitoren verhinderen. Uw capaciteit kan niet worden verhoogd. Probeer enige toepassingen te sluiten om extra hulpbronnen te herstellen. Op dit moment worden %1% exemplaren gebruikt en %2% worden bewaakt.

[ctx: @action]
en: Increase Watch Limit
nl: Limiet van bewaking verhogen
