kde-inotify-survey - en to tr translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Inotify Instance Capacity Low
tr: Inotify Örnek Sığası Düşük

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
tr: Dosya değişikliklerini izlemek isteyen pek çok uygulamanız var! Sığa tükendiğinde dosya izlemenin düzgünce çalışmasını engelleyecektir. Ya bazı uygulamaları kapatın ya da sınırı artırın. Geçerli durumda %​%1 örnek ve %​%2 izleme kullanılıyor.

[ctx: @info]
en: You have too many applications wanting to monitor file changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
tr: Dosya değişikliklerini izlemek isteyen pek çok uygulamanız var! Sığa tükendiğinde dosya izlemenin düzgünce çalışmasını engelleyecektir. Kapasiteniz artırılamaz. Ek kaynakları geri kazanmak için bazı uygulamaları kapatın. Geçerli durumda %​%1 örnek ve %​%2 izleme kullanılıyor.

[ctx: @action]
en: Increase Instance Limit
tr: Örnek Sınırını Artır

[ctx: @title]
en: Inotify Watch Capacity Low
tr: Inotify İzleme Sığası Düşük

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. Either close some applications or increase the limit. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
tr: Dosya değişikliklerini izlemek isteyen pek çok açık uygulamanız var! Sığa tükendiğinde dosya izlemenin düzgünce çalışmasını engelleyecektir. Ya bazı uygulamaları kapatın ya da sınırı artırın. Geçerli durumda %​%1 örnek ve %​%2 izleme kullanılıyor.

[ctx: @info]
en: Your open applications want to watch too many files for changes! When the capacity is exhausted it will prevent further file monitoring from working correctly. You capacity cannot be increased. Try closing some applications to recover additional resources. Currently using %1% of instances and %2% of watches.
tr: Dosya değişikliklerini izlemek isteyen pek çok açık uygulamanız var! Sığa tükendiğinde dosya izlemenin düzgünce çalışmasını engelleyecektir. Kapasiteniz artırılamaz. Ek kaynakları geri kazanmak için bazı uygulamaları kapatın. Geçerli durumda %​%1 örnek ve %​%2 izleme kullanılıyor.

[ctx: @action]
en: Increase Watch Limit
tr: İzleme Sınırını Artır
