kcmcgi - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
ar: المسارات إلى برامج CGI المحلية

en: Add...
ar: أضف...

en: Remove
ar: أزل

en: CGI KIO Slave Control Module
ar: وحدة تحكم CGI KIO Slave

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
ar: <h1>نصوص CGI</h1>CGI KIO slave يسمح لك بتنفيذ برامج CGI المحلية بدون الحاجة إلى تشغيل خادم شبكة. في وحدة التحكم هذه تستطيع  ضبط المسارات التي يتم البحث فيها عن نصوص CGI
