kdebugdialog - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Debug Settings
ar: إعدادات التنقّيح

en: File
ar: الملف

en: Message Box
ar: صندوق الرسائل

en: Shell
ar: الصدَفة

en: None
ar: لا شيء

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
ar: معلومات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
ar: خَرْج إلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
ar: اسم الملف:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
ar: خطأ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
ar: أجهض عند الأخطاء الفادحة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
ar: عطّل كلّ مخرجات تعقّب العلل

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
ar: إنذار

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
ar: خطأ فادح

en: &Select All
ar: ا&نتق الكلّ

en: &Deselect All
ar: ع&دم انتقاء الكلّ

en: A dialog box for setting preferences for debug output
ar: مربع حوار لتعيين تفضيلات خَرْج التنقيح

en: Maintainer
ar: المشرف على المشروع

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
ar: اعرض مربع الحوار الكامل بدلا عن مربع حوار القائمة المبدئي

en: Turn area on
ar: بدّل المنطقة إلى وضع التشغيل

en: Turn area off
ar: بدّل المنطقة إلى وضع الإغلاق
