knotify4 - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
ar: تنبيه الجهاز

en: Could not mount the following device: %1
ar: تعذّر ضمّ الجهاز التالي: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
ar: تعذّر فصل الجهاز التالي: %1
    واحد أو أكثر من ملفات الجهاز مفتوح في برنامج

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
ar: يمكن الآن إزالة الجهاز التالي بأمان: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
ar: تعذّر إخراج الجهاز التالي: %1
    واحد أو أكثر من ملفات الجهاز مفتوح في برنامج

en: The following device can now be safely removed: %1
ar: يمكن الآن إزالة الجهاز التالي بأمان: %1

en: KNotify
ar: منبه كدي

en: KDE Notification Daemon
ar: رقيب التنبيه لـكدي

en: Current Maintainer
ar: المشرف الحالي

en: Previous Maintainer
ar: المشرف السابق

en: Sound support
ar: دعم الصّوت

en: Porting to KDE 4
ar: النقل  إلى كدي 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
ar: فشل بدء خدمة Jovie لتحويل النصوص إلى صوت
