kquitapp - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Command-line application quitter
ar: أداة سطر أوامر لإنهاء التطبيقات

en: Quit a D-Bus enabled application easily
ar: تنهي التطبيقات التي تدعم D-Bus بسهولة

en: Current maintainer
ar: المشرف الحالي

en: Full service name, overrides application name provided
ar: كامل اسم الخدمة ، ستتجاوز اسم التطبيق المعطى.

en: Path in the D-Bus interface to use
ar: المسار في واجهة D-Bus حتى يتم استعماله

en: The name of the application to quit
ar: اسم التطبيق المراد إنهائه

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
ar: لا يمكن إيجاد التطبيق %1 باستعمال الخدمة %2 والمسار %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
ar:  فشل إنهاء التطبيق %1  الخطأ :
    
         %2 : %3
