kreadconfig - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
ar: اقرأ خانات KConfig - لاستخدامها في نصوص أوامر الصدَفة

en: Use <file> instead of global config
ar: استخدم <ملف> بدلاً من الإعداد العمومي

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
ar: المجموعة المراد البحث عنها. استخدمها بشكل متكرر للمجموعات المتداخلة.

en: Key to look for
ar: المفتاح المطلوب البحث عنه

en: Default value
ar: القيمة المبدئية

en: Type of variable
ar: نوع المتغير
