kuiserver - en to ar translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
ar: المهام المنتهية

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
ar: انقل العنصر إلى قائمة مختلفة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
ar: أزل العنصر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
ar: المظهر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
ar: أظهر كلّ المهام في لائحة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
ar: أظهر كلّ المهام في عرض شجري

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
ar: أظهر النوافذ المفصولة

en: %1 file | %1 files
ar[0]: لا شيء
ar[1]: ملف واحد
ar[2]: ملفين
ar[3]: %1 ملفات
ar[4]: %1 ملفا
ar[5]: %1 ملف

en: %1 folder | %1 folders
ar[0]: لا مجلدات
ar[1]: مجلد واحد
ar[2]: مجلدان
ar[3]: %1 مجلدات
ar[4]: %1 مجلدا
ar[5]: %1 مجلد

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
ar: انقل العنصر إلى قائمة مختلفة.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
ar: أزل العنصر.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
ar: أظهر كلّ المهام في لائحة.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
ar: أظهر كلّ المهام في عرض شجري.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
ar: أظهر النوافذ المفصولة.

en: Job Manager
ar: مدير العمل

en: KDE Job Manager
ar: مدير عمل كدي

en: (C) 2000-2009, KDE Team
ar: (C) 2000-2009، فريق كدي

en: Maintainer
ar: المشرف

en: Former Maintainer
ar: المشرف السابق

en: Former maintainer
ar: المشرف السابق

en: Developer
ar: مطور

en: %1 of %2 processed at %3/s
ar: %1 من %2 تنفذ بسرعة %3/ثانية

en: %1 of %2 processed
ar: %1 من %2 نفذت

en: %1 processed at %2/s
ar: %1 تنفذ بسرعة %2/ثانية

en: %1 processed
ar: %1 نفذت

en: Clear
ar: امح

en: Cancel
ar: ألغ

en: Pause
ar: توقف

en: Resume
ar: استأنف

en: Configure...
ar: اضبط...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
ar: قائمة بعمليات نقل الملفات الجارية/أعمال (kuiserver)

en: Behavior
ar: السلوك
