kded_phononserver - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Invalid Driver
ar: مشغّل غير صالح

en: Video 4 Linux
ar: نظام دعم المرئيات والعرض في لينكس Video4Linux

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
ar: <html>هذا الجهاز غير متوفر حالياً (إما أنه غير موصول أو أن سائقه غير محمل).</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
ar: <html>سيتم تجربة الأجهزة التالية واستخدام أول جهاز يعمل: <ol>%1</ol></html>

en: Output: %1
ar: إخراج: %1

en: Capture: %1
ar: التقط: %1

en: Video: %1
ar: جهاز العرض: %1

en: Removed Sound Devices
ar: أزل أجهزة الصوت

en: Removed Video Devices
ar: أزل أجهزة العرض

en: Forget about the sound devices.
ar: تجاهل أجهزة الصوت

en: Forget about the video devices
ar: تجاهل أجهزة العرض

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
ar: إدارة الأجهزة

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
ar: إفتح صفحة إعدادات النظام لإعداد الأجهزة لتستطيع إزالة الأجهزة الغير موصلة يدوياً

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
ar: <html><p>اكتشفت كيدي أنه تم إزالة واحد أو أكثر من الأجهزة الداخلية</p><p><b>هل تود أن تتجاهل كيدي هذه الأجهزة بشكل دائم؟</b></p><p>هذه القائمة من الأجهزة اكتشفت كيدي أنه بالإمكان إزالتها: <ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
ar: لا تسأل مرة أخرى عن هذه الأجهزة
