plasma_scriptengine_qscript - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Images
ar: صور

en: Configuration Definitions
ar: تعريف الإعدادات

en: User Interface
ar: واجهة المستخدم

en: Data Files
ar: ملفات البيانات

en: Executable Scripts
ar: ملفات نصية قالبلة للتنفيذ

en: Translations
ar: ترجمات

en: Animation scripts
ar: ملفات نصيه حركية

en: Main Script File
ar: ملف نصي رئيس

en: Unable to load script file: %1
ar: تعذر فتح ملف النص '%1'

en: debug takes one argument
ar: تتبع الخطأ يأخد معامل واحد

en: print() takes one argument
ar: print() تأخذ معطى واحدا

en: listAddons takes one argument: addon type
ar: listAddons تأخذ معطى واحدًا : نوع الإضافة

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
ar: loadAddon تأخذ معطيين : نوع الإضافة واسم الإضافة لتحمّل

en: Failed to find Addon %1 of type %2
ar: تعذر العثور على الإضافة %1 من النوع %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
ar: تعذر فتح ملف النص للإضافة %1: %2

en: setData() takes at least one argument
ar: setData() تأخذ معطى واحدًا على الأقل

en: Could not extract the DataEngineObject
ar: تعذر استخراج DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
ar: تعذر استخراج DataEngine

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
ar: removeAllData() تأخذ معطى واحدًا على الأقل (اسم المصدر)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
ar: removeData() تأخذ معطيين على الأقل (المصدر واسم المفتاح)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
ar: Service تتطلب على الأقل معطى واحدًا: اسم الخدمة

en: Requested service %1 was not found in the Package.
ar: الخدمة المطلوبة %1 غير موجودة في الحزمة.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
ar: تصريح الامتداد المطلوب '%1' مرفوض.

en: loadui() takes one argument
ar: loadui() تأخذ معطى واحدًا

en: Unable to open '%1'
ar: تعذر فتح '%1'

en: Constructor takes at least 1 argument
ar: المنشئ يأخذ على الأقل معطى واحدًا

en: dataEngine() takes one argument
ar: dataEngine() تأخذ معطى واحدًا

en: Could not extract the Applet
ar: تعذر استخراج البريمج

en: service() takes two arguments
ar: service() تأخذ معطيين

en: service() takes one argument
ar: service() تأخذ معطى واحدًا

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
ar: خطأ في %1 في السطر %2.<br><br>%3

en: animation() takes one argument
ar: animation() تأخذ معطى واحدًا

en: %1 is not a known animation type
ar: %1 ليس نوع تحريك رسومي معروف

en: i18n() takes at least one argument
ar: i18n() تأخذ على الأقل معطى واحدًا

en: i18nc() takes at least two arguments
ar: i18nc() تأخذ على الأقل معطيين

en: i18np() takes at least two arguments
ar: i18np() تأخذ على الأقل معطيين

en: i18ncp() takes at least three arguments
ar: i18ncp() تأخذ على الأقل ثلاث معطيات
