kio_help4 - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Output file
ar: ملف الخرج

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
ar: يولّد كوائن دوكبوك للمفاتيح الاختصار للإجراءات المعيارية

en: There is no documentation available for %1.
ar: لا يوجد توثيق ل%1.

en: Looking up correct file
ar: يبحث عن الملف الصحيح

en: Preparing document
ar: يجهز الوثيقة

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ar: لا يمكن تعريب ملف المساعدة المطلوب:<br />%1

en: Saving to cache
ar: يحفظ إلى الذاكرة المخبأ

en: Using cached version
ar: يستعمل النسخة المخبئة

en: Looking up section
ar: يبحث عن القسم

en: Could not find filename %1 in %2.
ar: لا يمكن العثور على اسم الملف %1 في %2.

en: Stylesheet to use
ar: ملف stylesheet للاستعمال

en: Output whole document to stdout
ar: أخرج الوثيقة كاملة إلى ملف stdout

en: Output whole document to file
ar: أخرج الوثيقة كاملة في ملف

en: Create a ht://dig compatible index
ar: أنشئ فهرسا جديدا متوافقا مع ht://dig

en: Check the document for validity
ar: تأكد من صلاحية الوثيقة

en: Create a cache file for the document
ar: أنشئ ملفا مخبأ للوثيقة

en: Set the srcdir, for kdelibs
ar: يحدد دليل srcdir لkdelibs

en: Parameters to pass to the stylesheet
ar: معلمات للتمرير لورقة الأسلوب

en: The file to transform
ar: الملف الذي سيتم تحويله

en: XML-Translator
ar: مترجم XML

en: KDE Translator for XML
ar: مترجم كدب ل XML

en: Could not write to cache file %1.
ar: تعذرت الكتابة إلى ملف المخبأ %1.

en: Parsing stylesheet
ar: يحلل stylesheet

en: Parsing document
ar: يحلل الوثيقة

en: Applying stylesheet
ar: يطبق stylesheet

en: Writing document
ar: يكتب الوثيقة
