nepomuk - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Disk space is running low (%1 left). Suspending indexing of files.
ar: مساحة القرص أصبحت منخفضة (باقي %1). يعلق فهرسة الملفات.

en: Resuming indexing of files for fast searching.
ar: متابعة فهرسة الملفات للبحث السريع.

en: Developer
ar: المطور

en: NepomukIndexer
ar: مفهرِس نِبومك

en: NepomukIndexer indexes the contents of a file and saves the results in Nepomuk
ar: يفهرس مفهرس نِبومَك محتوى ملف ويحفظه في نِبومَك

en: Current maintainer
ar: المشرف الحالي

en: The URL of the file to be indexed
ar: مسار URL للملف الذي سيفهرس

en: Remove all indexed data of the URL provided
ar: أرِل كل البيانات المفهرسة للموقع المذكور

[ctx: @info:status]
en: File indexer is suspended.
ar: عُلَِّقَ مفهرس الملفات

[ctx: @info:status]
en: Indexing files for desktop search.
ar: يفهرس الملفات لبحث سطح المكتب.

[ctx: @info:status]
en: Scanning for recent changes in files for desktop search
ar: يفحص بحثاً عن التغيرات الحديثة في الملفات لأجل بحث سطح المكتب.

[ctx: @info:status]
en: File indexer is idle.
ar: مفهرس الملفات ساكن.
