sweeper - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Sweeper
ar: سويبر ( الكناس)

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
ar: يساعد في تنظيف الأثار غير المرغوب بها التي يتركها المستخدم في النظام

en: Original author
ar: المؤلف الأصلي

en: Maintainer
ar: المشرف

en: Thumbnail Cache
ar: خابية المصغرة

en: Sweeps without user interaction
ar: نظف بدون تدخل المستخدم

en: A thumbnail could not be removed.
ar: االمصغرة لا يمكن أن تزال.

en: The file exists but could not be removed.
ar: الملف موجود ولكن لا يمكن أن يزال.

en: A favicon could not be removed.
ar: فايكون لا يمكن أن يزال.

en: Cookies
ar: الكعكات

en: Clears all stored cookies set by websites
ar: يمحي كل الكعكات المخزّنة من المواقع

en: Cookie Policies
ar: سياسات الكعكات

en: Clears the cookie policies for all visited websites
ar: يمحي سياسات الكعكات لكل المواقع المزارة.

en: Saved Clipboard Contents
ar: محتويات الحافظة المحفوظة

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
ar: يمحي محتويات الحافظة المخزّنة بواسطة Klipper

en: Clears all cached thumbnails
ar: يمحي كلّ المصغرات

en: Run Command History
ar: خطّ زمن أوامر التّشغيل

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
ar: يمحي سجلّ الخطّ الزمني للأوامر التي تمّ تنفيذها من خلال أداة تشغيل الأوامر على سطح المكتب

en: Form Completion Entries
ar: خانات إتمام النموذج

en: Clears values which were entered into forms on websites
ar: يمحي القيم التي أدخلت بالنماذج على المواقع

en: Web History
ar: الخط الزمني للتَصفَح

en: Clears the history of visited websites
ar: يمحي سجل خط الزمن لزيارات المواقع

en: Web Cache
ar: خابية الشبكة

en: Clears the temporary cache of websites visited
ar: يمحي الخابية المؤقّتة لزيارات المواقع

en: Recent Documents
ar: المستندات الحديثة

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
ar: يمحي لائحة المستندات المستخدمة مؤخراً من قائمة تطبيقات KDE

en: Favorite Icons
ar: الأيقونات المفضَلة

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
ar: يمحي أيقونات المواقع المخبأة من زيارات المواقع

en: Recent Applications
ar: التطبيقات الحديثة

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
ar: يمحي لائحة التطبيقات  المستخدمة  مؤخراً من قائمة تطبيقات كدي

[ctx: General system content]
en: General
ar: عام

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
ar: تصفح الويب

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
ar: أنت تقوم بمحو بيانات ربما قد تكون ذات أهمية لك ، هل أنت متأكِّد ؟

en: Starting cleanup...
ar: جاري بدء التنظيف...

en: Clearing %1...
ar: جاري المحو %1...

en: Clearing of %1 failed: %2
ar: فشل محو %1: %2

en: Clean up finished.
ar: انتهت عملية التنظيف.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
ar: إختر كل عمليّات التنظيف التي تريد إنجازها. وهذه سوف تنفّذ بالضغط على الزر في الأسفل.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
ar: إعدادات الخصوصية

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
ar: الوصف

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
ar: اختر &كل شيء

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
ar: اختر &لا شيء

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
ar: يقوم بإنجاز عمليّات التنظيف المحدّدة أعلاه فوراً

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
ar: &نظّف
