libphonon - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ar: <html>لا يعمل جهاز الرد الصوتي <b>%1</b>.<br/>عودة إلى <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ar: <html>التحول إلى جهاز الرد الصوتي <b>%1</b><br/>الذي صار متاحا في هذه اللحظة والذي له أفضلية علوى.</html>

en: Revert back to device '%1'
ar: عد إلى الجهاز '%1'

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
ar: التنبيهات

[ctx: Phonon::]
en: Music
ar: الموسيقى

[ctx: Phonon::]
en: Video
ar: المرئيات

[ctx: Phonon::]
en: Communication
ar: اتصال

[ctx: Phonon::]
en: Games
ar: الألعاب

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
ar: النفاذية

en: Volume: %1%
ar: حجم الصوت: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
ar: استعمل المزلق لضبط الصوت. الموضع الأيسر يماثل الموضع الأيمن وهما %1%، 0%

en: Muted
ar: صامت
