filetypes - en to ast translation catalogue (47 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
ast: Aición del click esquierdu (sólo pal xestor de ficheros Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
ast: Amosar ficheru en visor integráu

en: Show file in separate viewer
ast: Amosar ficheru en visor separtáu

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
ast: Equí pues configurar lo que va facer el xestor de ficheros Konqueror cuando faigas click nun ficheru perteneciente a esti grupu. Konqueror pue amosar el ficheru nun visor empotráu o aniciar una aplicación separtada. Pues cambiar estos axustes pa un tipu de ficheru específicu na llingüeta "Integración" de la configuración del tipu de ficheru

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ast: Esti botón amuesa l'iconu asociáu col tipu de ficheru seleicionáu. Fai click nél pa escoyer un iconu distintu.

en: Filename Patterns
ast: Patrones de nome de ficheru

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ast: Esta caxa contién una llista de patrones que puen usase pa identificar ficheros del tipu seleicionáu. Por exemplu, el patrón *.txt ta asociáu col tipu de ficheru 'text/plain'; tolos ficheros finaos en '.txt' reconocense como ficheros de testu planu.

en: Add...
ast: Amestar...

en: Add a new pattern for the selected file type.
ast: Amestar un patrón nuevu pal tipu de ficheru seleicionáu.

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove the selected filename pattern.
ast: Desaniciar el patrón de nome de ficheru seleicionáu.

en: Description:
ast: Descripción:

en: Left Click Action in Konqueror
ast: Aición del click esquierdu en Konqueror

en: &General
ast: &Xeneral

en: Add New Extension
ast: Amestar estensión nueva

en: Extension:
ast: Estensión:

en: File type %1
ast: Ficheru de triba %1

en: Use settings for '%1' group
ast: Usar les preferencies del grupu '%1'

en: Find file type or filename pattern
ast: Alcontrar triba de ficheru o patrón de nome de ficheru

en: Known Types
ast: Tribes conocíes

en: Click here to add a new file type.
ast: Calcar equí p'amestar una nueva triba de ficheru.

en: &Remove
ast: Desanicia&r

en: Select a file type by name or by extension
ast: Seleicionar una triba de ficheru pol nome o pola estensión

en: &Revert
ast: &Revertir

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ast: Editor de triba de ficheru de KDE - versión cenciella pa editar una sola triba de ficheru

en: (c) 2000, KDE developers
ast: (c) 2000, desendolcadores de KDE

en: File type to edit (e.g. text/html)
ast: Triba de ficheru a editar (p.ex. text/html)

en: %1 File
ast: Ficheru %1

en: Edit File Type %1
ast: Editar la triba de ficheru %1

en: Create New File Type %1
ast: Crear la triba de ficheru nueva %1

en: Application Preference Order
ast: Orde de preferencia d'aplicaciones

en: Services Preference Order
ast: Orde de preferencia de servicios

en: Move &Up
ast: X&ubir

en: Move &Down
ast: &Baxar

en: Add a new application for this file type.
ast: Amestar una aplicación nueva pa esta triba de ficheru.

en: Edit...
ast: Editar...

en: Edit command line of the selected application.
ast: Editar la llinia de comandu de l'aplicación seleicionada.

en: Remove the selected application from the list.
ast: Desaniciar l'aplicación seleicionada de la llista.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ast: Denguna

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ast: Dengún

en: You are not authorized to remove this service.
ast: Nun tas autorizáu a desaniciar esti serviciu.

en: Add Service
ast: Amestar serviciu

en: Select service:
ast: Seleicionar serviciu:

en: Create New File Type
ast: Crear nueva triba de ficheru

en: Group:
ast: Grupu:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ast: Seleicionar la categoría a la que se tien d'amestar la nueva triba de ficheru.

en: Type name:
ast: Nome de triba:
