kcm_emoticons - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: Insert the string for the emoticon.  If you want multiple strings, separate them by spaces.
ast: Inxerta la cadena pal fustax. Si quies múltiples cadenes, sepártales con espacios.

en: Emoticons
ast: Fustaxes

en: Drag or Type Emoticon Theme URL
ast: Arrastra o introduz el URL del tema de fustaxes

en: Emoticon themes must be installed from local files.
ast: Los temes de fustaxes tienen d'instalase dende ficheros llocales.

en: Could Not Install Emoticon Theme
ast: Nun pue instalase'l tema de fustaxes

en: Do you want to remove %1 too?
ast: ¿Quies desaniciar tamién %1?

en: Delete emoticon
ast: Desaniciar fustaxe

en: Add Emoticon
ast: Amestar fustaxe

en: Edit Emoticon
ast: Editar fustaxe

en: New Emoticon Theme
ast: Nuevu tema de fustaxe

en: Enter the name of the new emoticon theme:
ast: Introduz un nome pal nuevu tema de fustaxe:

en: %1 theme already exists
ast: El tema %1 yá esiste

en: Choose the type of emoticon theme to create
ast: Introduz un nome pal tema de fustaxe nuevu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EmoticonsManager)
en: Emoticons Manager
ast: Xestor de fustaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon
ast: Crear un fustaxe nuevu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btAdd)
en: Create a new emoticon by assigning it an icon and some text
ast: Crear un fustaxe nuevu dándo-y un iconu y testu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btAdd)
en: Add...
ast: Amestar...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btEdit)
en: Modify the selected emoticon icon or text
ast: Modificar l'iconu o testu del fustaxe seleicionáu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit the selected emoticon to change its icon or its text
ast: Editar el fustaxe seleicionáu pa cambiar el so iconu o testu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btEdit)
en: Edit...
ast: Editar...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon
ast: Desaniciar el fustaxe seleicionáu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove the selected emoticon from your disk
ast: Desaniciar del disco el fustaxe seleicionáu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveEmoticon)
en: Remove
ast: Desaniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbStrict)
en: Require spaces around emoticons
ast: Requier espaciu alredor de los fustaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btNew)
en: Design a new emoticon theme
ast: Diseñar un tema de fustaxes nuevu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btNew)
en: Start a new theme by assigning it a name. Then use the Add button on the right to add emoticons to this theme.
ast: Empecipia un tema nuevu dándo-y un nome. Dempués usa'l botón Amestar p'amestar fustaxes al tema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btNew)
en: New Theme...
ast: Tema nuevu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get new icon themes from the Internet
ast: Obtener temes d'iconos nuevos dende Internet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btGetNew)
en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of emoticon themes from the http://www.kde-look.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
ast: Necesites tar coneutáu a Internet pa usar esta aición. Va abrise un diálogu amosándote una llista de temes de fustaxes de http://www.kde-look.org Primiendo'l botón asociáu d'instalar, va instalase'l tema llocalmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btGetNew)
en: Get New Icon Themes...
ast: Obtener temes d'iconos nuevos...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install a theme archive file you already have locally
ast: Instala un archivu de tema que tienes en llocal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btInstall)
en: If you already have an emoticon theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
ast: Si yá tienes un archivu de tema de fustaxe en llocal, esti botón va descomprimilu y facer que tea disponible a les aplicaciones de KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btInstall)
en: Install Theme File...
ast: Instalar archivu de tema...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove the selected theme from your disk
ast: Desaniciar el tema seleicionáu del to discu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: This will remove the selected theme from your disk.
ast: Esto va desaniciar el tema seleicionáu del to discu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btRemoveTheme)
en: Remove Theme
ast: Desaniciar tema
