kcmicons - en to ast translation catalogue (53 entries)

en: Use of Icon
ast: Usu d'iconu

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
ast: Predetermináu

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
ast: Activu

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Animate icons
ast: Animar iconos

en: Set Effect...
ast: Configurar efeutu...

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Toolbar
ast: Barra de ferramientes

en: Main Toolbar
ast: Barra de ferramientes principal

en: Small Icons
ast: Iconos pequeños

en: Dialogs
ast: Diálogos

en: All Icons
ast: Tolos iconos

en: Setup Default Icon Effect
ast: Configurar l'efeutu pal iconu predetermináu

en: Setup Active Icon Effect
ast: Configurar l'efeutu pal iconu activu

en: Setup Disabled Icon Effect
ast: Configurar l'efeutu pal iconu desactiváu

en: &Effect:
ast: &Efeutu:

en: No Effect
ast: Ensin efeutos

en: To Gray
ast: A buxu

en: Colorize
ast: Colorear

en: Desaturate
ast: Desaturar

en: To Monochrome
ast: A monocromu

en: &Semi-transparent
ast: &Semi-tresparente

en: Preview
ast: Entever

en: Effect Parameters
ast: Parámetros d'efeutu

en: &Amount:
ast: &Cantidá:

en: &Second color:
ast: &Segundu color:

en: Name
ast: Nome

en: Description
ast: Descripción

en: Install Theme File...
ast: Instalar un ficheru de tema...

en: Install a theme archive file you already have locally
ast: Instala un ficheru d'archivu de tema que yá tienes llocalmente

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
ast: Si ya tienes un archivu de tema en llocal, esti botón va descomprimilu y ponelu a disposición de les aplicaciones de KDE

en: Get New Themes...
ast: Alcontrar temes nuevos...

en: Get new themes from the Internet
ast: Baxar temes nuevos d'Internet

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
ast: Necesites tar coneutáu a Internet pa usar esta aición. S'abrirá un cuadru de diálogu p'amosar la llista de temes de http://www.kde.org. Calcando nel botón Instalar asociáu al tema s'instalará esi tema llocalmente.

en: Remove Theme
ast: Desaniciar tema

en: Remove the selected theme from your disk
ast: Desaniciar del discu el tema seleicionáu

en: This will remove the selected theme from your disk.
ast: Esto desaniciará del discu el tema seleicionáu.

en: Select the icon theme you want to use:
ast: Seleiciona'l tema d'iconos que quies usar:

en: Drag or Type Theme URL
ast: Arrastra o escribi la URL del tema

en: Unable to find the icon theme archive %1.
ast: Nun se puede atopar l'archivu de temes d'iconos %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
ast: Nun se puede descargar l'archivu del tema d'iconos;
    por favor, comprueba que la direición %1 ye correuta.

en: The file is not a valid icon theme archive.
ast: El ficheru nun ye un archivu de tema d'iconos válidu.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
ast: Hebo un error nel procesu d'instalación; por embargu, s'instalaron la mayoría de los temes del archivu

en: Installing icon themes
ast: Instalando temes d'iconos

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
ast: <qt>Instalando tema <strong>%1</strong></qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
ast: <qt>¿Seguro que quies desaniciar el tema d'iconos <strong>%1</strong>?<br /><br />Esto desaniciará los ficheros qu'instaló esti tema.</qt>

en: Confirmation
ast: Confirmación

en: &Theme
ast: &Tema

en: Ad&vanced
ast: A&vanzáu

en: Icons
ast: Iconos

en: Icons Control Panel Module
ast: Módulu de control d'iconos del Panel

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
ast: <h1>Iconos</h1>Esti módulu permite escoyer los iconos del escritoriu.<p>Pa escoyer un tema d'iconos, calca nel so nome y aplica el cambiu calcando nel botón «Aplicar». Si nun quies aplicar el cambiu pues calcar nel botón «Restaurar» para desfacer los cambios.</p><p>Calcando nel botón «Instalar ficheru de tema» pues instalar el to tema d'iconos escribiendo la llocalización nel cuadru o navegando hasta'l llugar. Calca nel botón «Aceutar» pa terminar la instalación.</p><p>El botón «Desaniciar tema» solo s'activará si seleiciones un tema qu'instalasti usando esti módulu. Nun se puede desaniciar dende equí un tema instaláu globalmente.</p><p>Tamién pues conseñar los efeutos que tienen d'aplicase a los iconos.</p>
