kcmkded - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
ast: Xestor de servicios de KDE

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
ast: <h1>Xestor de servicios</h1><p>Esti módulu permite echar una güeyada a tolos complementos del demoniu de KDE, tamién conocíos como Servicios KDE. Polo xeneral hai dos tribes de serviciu:</p><ul><li>Servicios llamaos nel aniciu</li><li>Servicios llamaos baxo demanda</li></ul><p>Los caberos sólo s'amuesen por información. Los servicios nel aniciu se puen arrancar y parar. En mou alministrador, tamién se pue conseñar si los servicios tienen de cargase nel entamu.</p><p><b> Usa esta opción con cuidao: dellos servicios son fundamentales pa KDE; nun desactives servicios si nun sabes lo que tas faciendo.</b></p>

en: Running
ast: N'execución

en: Not running
ast: Nun ta n'execución

en: Load-on-Demand Services
ast: Servicios de carga-baxo-pidíu

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
ast: Esta ye la llista de servicios de KDE que s'aniciarán baxo demanda. Sólo se llisten por información, ya que nun pues camudalos.

en: Service
ast: Serviciu

en: Status
ast: Estáu

en: Description
ast: Descripción

en: Startup Services
ast: Servicios nel entamu

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
ast: Amuesa tolos servicios que se puen cargar nel entamu de KDE. Los servicios marcaos se llamarán nel siguiente aniciu. Ten cuidao al desactivar servicios desconocíos.

en: Use
ast: Usar

en: Start
ast: Entamu

en: Stop
ast: Parar

en: Unable to contact KDED.
ast: Nun se pue facer contautu con KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
ast: Nun se pue aniciar el sirvidor <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ast: Nun se pue aniciar el serviciu <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
ast: Nun se pue parar el sirvidor <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ast: Nun se pue parar el serviciu <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
