kcmlocale - en to ast translation catalogue (89 entries)

en: Country Selector
ast: Escoyeta de países

en: without name
ast: ensin nome

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
ast: Ensin configurar (Inglés xenéricu)

en: Maintainer
ast: Caltenedor

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
ast: Los cambeos nes preferencies de la llingua van aplicase namái
    a les aplicaciones executaes a partir d'esti intre. Pa
    camudar l'idioma de tolos programes, hai de finar primero la sesión.

en: Applying Language Settings
ast: Aplicando les preferencies de llingua

[ctx: No separator symbol]
en: None
ast: Dengún

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
ast: País

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
ast: Llingües

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
ast: Númberos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
ast: Moneda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
ast: Calendariu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
ast: Date && Hora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
ast: Otru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
ast: Númberos:

en: This is how positive numbers will be displayed.
ast: Los númberos positivos van vese d'esta miente.

en: This is how negative numbers will be displayed.
ast: Los númberos negativos van vese d'esta miente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
ast: Moneda:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
ast: Los valores monetarios positivos van vese d'esta miente.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
ast: Los valores monetarios negativos van vese d'esta miente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
ast: Data:

en: This is how long dates will be displayed.
ast: Les dates llargues van vese d'esta miente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
ast: Data curtia:

en: This is how short dates will be displayed.
ast: Les dates curties van vese d'esta miente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
ast: Hora:

en: This is how time will be displayed.
ast: La hora va vese d'esti mou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
ast: País:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
ast: <p>El llugar nel que vives. KDE Workspace va usar los valores predeterminaos d'esti país o rexón.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
ast: Subdivisión:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
ast: <p>La subdivisión del país nel que vives, por exemplu, estáu o rexón.  El KDE Workspace va usar esti axuste pa información de servicios llocales, como les vacaciones.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
ast: Llingües disponibles:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
ast: Llingües preferíes:

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
ast: %1 (Por defeutu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
ast: Instalar más llingües

en: <p>Click here to install more languages</p>
ast: <p>Calca equí pa instalar más llingües</p>

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
ast: <p>Equí pues definir el separtador decimal usáu p'amosar númberos (p.ex. un puntu o una coma na mayoría de los paises).</p><p>Decátate de que'l separtador decimal usáu pa valores monetarios tien de ponese per separtáu (ver la llingüeta «Moneda»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
ast: Llugares decimales:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
ast: Signu positivu:

[ctx: No positive symbol]
en: None
ast: Dengún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
ast: Signu negativu:

[ctx: No negative symbol]
en: None
ast: Dengún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
ast: Conxuntu de díxitos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
ast: Moneda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
ast: Símbolu de moneda:

en: Sign position:
ast: Llugar del signu positivu:

en: Parentheses Around
ast: Paréntesis alredor

en: Before Quantity Money
ast: Delantre de la cantidá monetaria

en: After Quantity Money
ast: Detrás de la cantidá monetaria

en: Before Money
ast: Delantre del dinero

en: After Money
ast: Detrás del dinero

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
ast: Equí pue seleicionar cómo se posicionará un signu positivu. Esto namái afeuta a valores monetarios.

en: Prefix currency symbol
ast: Símbolu de moneda delantre

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ast: Si esta opción ta seleicionada, el signu de dinero usaráse como prefixu (o seya, a la esquierda del valor) pa tolos valores monetarios positivos. Sinón, usaráse como postfixu (ye dicir, a mandrecha).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
ast: Formatu negativu:

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
ast: Equí pue seleicionar cómo se posicionará un signu negativu. Esto namái afeuta a valores monetarios.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
ast: Si esta opción ta seleicionada,  el signu de dinero usaráse como prefixu (o seya, a la esquierda del valor) pa tolos valores monetarios negativos. Sinón, usaráse como postfixu (ye dicir, a mandrecha).

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
ast: <p>Equí pues definir el conxuntu de díxitos usaos en valores monetarios. Si uses otros que los arábigos, apaecerán namái si s'usen nel llinguax de l'aplicación o nel trozu de testu au s'amuesa'l númberu.</p> <p>Decátese de que'l conxuntu de díxitos usáu p'amosar otros númberos tien de definise de mou separtáu (mira na llingüeta de «Númberos»).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
ast: Sistema de calendariu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
ast: Primer día de la selmana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
ast: Primer día llaboral de la selmana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
ast: <p>Esta opción determina qué día se tien pol primer día llaboral de la selmana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
ast: Caberu día llaboral de la selmana:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
ast: <p>Esta opción determina qué día se tie pol caberu día llaboral de la selmana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekDayOfPray)
en: Week day for special religious observance:
ast: Día relixosu de la selmana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
ast: Formatu d'hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
ast: Símbolu AM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
ast: Símbolu PM:

en: YYYY
ast: AAAA

en: YY
ast: AA

en: SHORTMONTH
ast: MESCURTIU

en: MONTH
ast: MES

en: SHORTWEEKDAY
ast: DIADESELMANACURTIU

en: WEEKDAY
ast: DIADESELMANA

en: ISOWEEK
ast: SELMANAISO

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
ast: DIASELMANA dD MES  AAAA
    DIACURTIUSELMANA dD MES AAAA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
ast: Formatu curtiu de data:

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
ast: AAAA-MM-DD
    dD.mM.AAAA
    DD.MM.AAAA

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
ast: <p>Esta opción determina si tendría d'usase la forma posesiva nos nomes del mes pa les dates.</p>

en: Page size:
ast: Tamañu páxina:

[ctx: Page size]
en: Executive
ast: Executivu

[ctx: Page size]
en: Folio
ast: Foliu

[ctx: Page size]
en: Custom
ast: Personalizar

en: Measurement system:
ast: Sistema de midíes:

en: Metric System
ast: Sistema métricu

en: Imperial System
ast: Sistema Imperial

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
ast: Unidaes métriques (kB, MB, etc)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
ast: Exemplu: 2000 bytes igual %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
ast: Tamañu de páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
ast: Sistema de midíes
