kio_trash - en to ast translation catalogue (25 entries)

en:  day |  days
ast[0]:  día
ast[1]:  díes

en: Delete files older than:
ast: Desaniciar ficheros anteriores a:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
ast: <para>Marca esti cuadru pa permitir <b>borráu automáticu</b> de ficheros que son anteriores a un valor especificáu. Déxalo desactivao pa <b>nun</b> desaniciar dengún elementu pasáu esi tiempu</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
ast: <para>Introduz el númberu de díes que los ficheros puen permanecer na papelera. Cualesquier ficheru más antiguu desaniciaráse automáticamente.</para>.

en: Limit to maximum size
ast: Llimitar a un tamañu máximu

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
ast: <para>Marca esta opción si quies llimitar el tamañu máximu de la papelera al tamañu d'embaxu. Si nun lo faes será illimitáu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ast: <para>Ye'l máximu porcentaxe de discu que va usase pa la papelera.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
ast: <para>Ye la cantidá d'espaciu en discu permitíu, como máximu, pa la papelera.</para>

en: Maximum size:
ast: Tamañu máximu:

en: When limit reached:
ast: Al algamar el llímite:

en: Warn Me
ast: Avisame

en: Delete Oldest Files From Trash
ast: Desaniciar los ficheros más vieyos de la papelera

en: Delete Biggest Files From Trash
ast: Desaniciar los ficheros más grandes de la papelera

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
ast: <para>Cuando'l s'algame'l tamañu llímite, ye preferible desaniciar la triba de ficheru qu'especifiques primero. Si ta configuráu p'advertite, fadráse eso, en llugar de desaniciar automáticamente los ficheros.</para>

en: Malformed URL %1
ast: URL incorreuta %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ast: Ye posible que'l direutoriu %1 ya nun exista, asina que nun pues restauralu a la so ubicación orixinal. Pues recrear esi direutoriu y usalu na operación de restauración o arrastralu a cualesquier otru sitiu pa restauralu.

en: This file is already in the trash bin.
ast: Esti ficheru yá ta na papelera.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ast: Fallu internu en copiarOMover, non debería pasar

en: not supported
ast: non sofitáu

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ast: Ayuda pa remanar la papelera de KDE
    Nota: pa mover ficheros a la papelera, nun uses ktrash sinon «kfmclient move «url» trash:/»

en: Empty the contents of the trash
ast: Vaciar el conteníu de la papelera

en: Restore a trashed file to its original location
ast: Devolver un ficheru de la papelera a la so ubicación orixinal

en: Ignored
ast: Inoráu

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
ast: La papelera algamó'l so tamañu máximu.
    Llímpiala manualmente.

en: The file is too large to be trashed.
ast: El ficheru ye mui grande pa movelu a la papelera.
