plasmapkg - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
ast: Instalar, llistar, desaniciar paquetes Plasma

en: Plasma Package Manager
ast: Xestor de paquetes Plasma

en: Original author
ast: Autor orixinal

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
ast: Pa instalar o desaniciar, opera en paquetes instalaos por tolos usuarios.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
ast: La triba de paquete, p.ex. un tema, fondu d'escritoriu, plasmoide, motor de datos, llanzador, plantía de disposición, etc.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
ast: Instalar paquete en <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
ast: Anovar el paquete en <path>

en: List installed packages
ast: Llistar paquetes instalaos

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
ast: Desaniciar el paquete nomáu <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
ast: Camín absolutu a la raíz de paquetes. Si nun se da, se guetará nos direutorios de datos estándar d'esta sesión de KDE.

[ctx: package type]
en: wallpaper
ast: fondu d'escritoriu

[ctx: package type]
en: plasmoid
ast: plasmoide

[ctx: package type]
en: theme
ast: tema

[ctx: package type]
en: dataengine
ast: motor de datos

[ctx: package type]
en: runner
ast: llanzador

[ctx: package type]
en: wallpaperplugin
ast: complementu de fondu d'escritoriu

[ctx: package type]
en: layout-template
ast: plantía de disposición

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
ast: Nun se pudo alcontrar un instalador afayadizu pal paquete de triba %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
ast: Nun se pudo cargar l'instalador pal paquete de triba %1. L'error devueltu fue: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
ast: Les opciones packageroot y global entren en conflictu, seleiciona sólo una d'elles.

en: Successfully removed %1
ast: Se desanició correutamente %1

en: Removal of %1 failed.
ast: Falló desaniciar %1.

en: Successfully installed %1
ast: S'instaló correutamente %1

en: Installation of %1 failed.
ast: Falló la instalación de %1.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
ast: Hai que conseñar unu de instalar, desaniciar, anovar o llistar.
