libplasma - en to ast translation catalogue (128 entries)

en: Script initialization failed
ast: Falló el script d'anicialización

en: Unable to load the widget
ast: Nun puede cargase l'elementu gráficu

en: Unknown Widget
ast: Elementu gráficu desconocíu

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
ast: Varios

en: Configure...
ast: Configurar...

en: Activate %1 Widget
ast: Activar l'elementu gráficu %1

en: Widget Settings
ast: Preferencies de los elementos gráficos

en: Remove this Widget
ast: Desaniciar esti Widget

en: Settings
ast: Preferencies

en: %1 Settings
ast: Preferencies de %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
ast: Preferencies de %1

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Application Launchers
ast: Llanzadores d'aplicaciones

en: Astronomy
ast: Astronomía

en: Date and Time
ast: Data y Hora

en: Development Tools
ast: Ferramientes de desendolcu

en: Education
ast: Educación

en: Environment and Weather
ast: Mediu ambiente y meteoroloxía

en: Examples
ast: Exemplos

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: Fun and Games
ast: Xuegos y diversión

en: Graphics
ast: Gráficos

en: Language
ast: Llingua

en: Mapping
ast: Xeografía

en: Miscellaneous
ast: Varios

en: Online Services
ast: Servicios en llinia

en: System Information
ast: Información del sistema

en: Utilities
ast: Utilidaes

en: Windows and Tasks
ast: Ventanes y xeres

en: Keyboard Shortcut
ast: Accesu rápidu de tecláu

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
ast: %1 en %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
ast: Desaniciar esti elementu: %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
ast: Preferencies de %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
ast: Nun pudo crease un motor de scripts %1 pal elementu gráficu %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
ast: Nun pudo abrise'l paquete %1 requeríu pol elementu gráficu %2.

en: This object could not be created.
ast: Nun foi dable crear esti oxetu.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
ast: Nun foi dable crear esti oxetu pol motivu:<p><b>%1</b></p>

en: Activity Settings
ast: Preferencies de l'actividá

en: Add Widgets...
ast: Amestar elementos gráficos...

en: Next Widget
ast: Siguiente elementu gráficu

en: Previous Widget
ast: Anterior elementu gráficu

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
ast: Opciones de %1

en: Fetching file type...
ast: Estrayendo triba de ficheru...

en: Icon
ast: Iconu

en: Wallpaper
ast: Fondu d'escritoriu

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
ast: Desaniciar %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
ast: ¿Daveres quies desaniciar %1?

en: Could not find requested component: %1
ast: Nun puede alcontrase'l componente solicitáu: %1

en: This plugin needs to be configured
ast: Hai de configurar esti complementu

en: Unknown ContainmentActions
ast: ContainmentActions desconocíu

en: Lock Widgets
ast: Bloquiar elementos gráficos

en: Unlock Widgets
ast: Desbloquiar elementos gráficos

en: Shortcut Settings
ast: Preferencies d'accesos rápidos

en: Unnamed
ast: Ensin nome

en: Show this group.
ast: Amosar esti grupu.

en: Hide this group.
ast: Anubrir esti grupu.

en: Expand this widget
ast: Espander esti elementu gráficu

en: Collapse this widget
ast: Contrayer esti elementu gráficu

en: This system does not support OpenGL widgets.
ast: Esti sistema nun permite elementos gráficos OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
ast: La so máquina nun permite elementos gráficos OpenGL.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
ast: Nun val

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
ast: Hebo un fallu al intentar executar l'aplicación asociada con esti elementu gráficu.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
ast: Token inválidu

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
ast: Necesítase una contraseña válida.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
ast: Accesu denegáu.

en: Unknown error.
ast: Fallu desconocíu

en: Images
ast: Imáxenes

en: Configuration Definitions
ast: Definiciones de la configuración

en: User Interface
ast: Interface d'usuariu

en: Executable Scripts
ast: Scripts executables

en: Translations
ast: Tornes

en: Main Config UI File
ast: Ficheru de la interface de configuración principal

en: Configuration XML file
ast: Ficheru XML de configuración

en: Main Script File
ast: Ficheru de script principal

en: Default configuration
ast: Configuración por defeutu

en: Images for dialogs
ast: Imáxenes pa los diálogos

en: Generic dialog background
ast: Fondu de los diálogos xenéricos

en: Theme for the logout dialog
ast: Tema pal diálogu de pieslle de sesión

en: Wallpaper packages
ast: Paquetes de fondos d'escritoriu

en: Images for widgets
ast: Imáxenes pa los elementos gráficos

en: Background image for widgets
ast: Imaxe pal fondu de los elementos gráficos

en: Analog clock face
ast: Esfera del reló analóxicu

en: Background image for panels
ast: Imaxe pal fondu de los paneles

en: Background for graphing widgets
ast: Fondu pa los elementos gráficos

en: Background image for tooltips
ast: Imaxe pal fondu de los conseyos

en: Opaque images for dialogs
ast: Imáxenes opaques pa los diálogos

en: Opaque generic dialog background
ast: Fondu opacu pa diálogos xenéricos

en: Opaque theme for the logout dialog
ast: Tema opacu pal diálogu de pieslle de sesión

en: Opaque images for widgets
ast: Imáxenes opaques pa los elementos gráficos

en: Opaque background image for panels
ast: Imaxe opaca pal fondu de los paneles

en: Opaque background image for tooltips
ast: Imaxe opaca pal fondu de los conseyos

en: Low color images for dialogs
ast: Imáxenes de color de baxa intensidá pa los diálogos

en: Low color generic dialog background
ast: Color de baxa intensidá pal fondu de los diálogos xenéricos

en: Low color theme for the logout dialog
ast: Tema de color de baxa intensidá pal diálogu de pieslle de sesión

en: Low color background image for widgets
ast: Imaxe de color de baxa intensidá pal fondu de los elementos gráficos

en: Low color analog clock face
ast: Esfera del reló analóxicu de color de baxa intensidá

en: Low color background image for panels
ast: Imaxe de color de baxa intensidá pal fondu de los paneles

en: Low color background for graphing widgets
ast: Fondu de color de baxa intensidá pa elementos gráficos

en: Low color background image for tooltips
ast: Imaxe de color de baxa intensidá pal fondu de los conseyos

en: KColorScheme configuration file
ast: Ficheru de configuración de KColorScheme

en: Screenshot
ast: Captura pantalla

en: Recommended wallpaper file
ast: Ficheru de fondu d'escritoriu encamentáu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
ast: Introduz una contraseña abaxo. Introduz la mesma contraseña nel preséu al que tas intentando coneutate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
ast: Permitir a esti usuariu l'accesu a cualesquier serviciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
ast: Remembrar esti usuariu

en: Incoming connection request
ast: Petición de conexón entrante

en: Connect with remote widget
ast: Coneutar con elementu gráficu remotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
ast: Compartir un elementu gráficu na rede, permítete acceder a él dende otru equipu como si se tratare d'un mandu a distancia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
ast: Compartir esti elementu gráficu na rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
ast: Permitir a toos l'accesu llibre a esti elementu gráficu

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
ast: El trabayu yá nun ye válidu; operación non habilitada.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
ast: El trabayu yá nun ye válidu; parámetros non válidos.

en: Timeout.
ast: Tiempu d'espera.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
ast: Serviciu inválidu (nulu) , nun puede facer denguna operación.

en: The "%1" widget is not installed.
ast: L'elementu gráficu «%1» nun ta instaláu.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
ast: El sirvidor unvió un paquete de plasmoide non válidu.

en: Timeout
ast: Tiempu d'espera

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
ast: El sistema nun permite la funcionalidá d'«elementos gráficos remotos». Accesu fallíu.

en: Allow everybody access to %1.
ast: Permitir a toos l'accesu a %1.

en: Deny everybody access to %1
ast: Torgar a toos l'accesu a %1

en: Allow %1 access to all services.
ast: Permitir a %1 l'accesu a tolos servicios.

en: Deny %1 access to all services.
ast: Torgar a %1 l'accesu a tolos servicios.

en: Allow access to %1, by %2.
ast: Permitir l'accesu a %1, por %2.

en: Deny access to %1, by %2.
ast: Torgar l'accesu a %1, por %2.

en: Allow access to %1, by %2?
ast: ¿Permitir l'accesu a %1, por %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
ast: Solicitasti accesu a %1 agospiáu en %2.

en: search term
ast: guetar términu

en: Unknown Wallpaper
ast: Fondu d'escritoriu desconocíu
