kdemultimedia - en to ast translation catalogue (104 entries)

en: Hardware &Information
ast: Información de &hardware

en: Hide Mixer Window
ast: Anubrir la ventana del Entemecedor

en: Configure &Channels...
ast: Configurar les &canales...

en: Select Master Channel...
ast: Seleicione la canal mayestra...

en: Increase Volume
ast: Xubir el volume

en: Decrease Volume
ast: Baxar el volume

en: Mute
ast: Silenciar

en: The soundcard containing the master device was unplugged. Changing to control %1 on card %2.
ast: La tarxeta de soníu que contién el preséu principal desconeutóse. Pásase a remanar %1 na tarxeta %2.

en: The last soundcard was unplugged.
ast: La cabera tarxeta de soníu desconeutóse.

en: Mixer Hardware Information
ast: Información del hardware del entemecedor

en: kmixctrl - kmix volume save/restore utility
ast: kmixctrl - utilidá pa guardar/restaurar volúmenes de KMix

en: Save current volumes as default
ast: Guardar los volúmenes como predeterminaos

en: Restore default volumes
ast: Restaurar los volúmenes predeterminaos

en: KMix - KDE's full featured mini mixer
ast: KMix - El potente entemecedor en miniatura de KDE

en: Temporary maintainer
ast: Encargáu temporal

en: *BSD fixes
ast: Igües pa *BSD

en: Mute and volume preview, other fixes
ast: Previsualización de silenciu y de volume, otres correiciones

en: Improving support for emu10k1 based soundcards
ast: Meyora del remane de tarxetes de soníu basaes en emu10k1

en: Inhibits the unhiding of the KMix main window, if KMix is already running.
ast: Si KMix yá ta n'execución, torga que s'amuese la so ventana principal.

en: You do not have permission to access the alsa mixer device.
    Please verify if all alsa devices are properly created.
ast: Nun tienes permisos p'acceder al preséu entemecedor d'ALSA.
    Verifica que tolos preseos d'ALSA creáronse correcho.

en: Alsa mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
ast: Nun pudo alcontrase l'entemecedor d'ALSA.
    Compruebe que la tarxeta de soníu ta instalada
    y que'l controlador de soníu ta cargáu.

en: kmix:You do not have permission to access the mixer device.
    Please check your operating systems manual to allow the access.
ast: kmix: nun tienes permisos p'acceder al preséu entemecedor.
    Comprueba los manuales del to sistema operativu pa permitir l'accesu.

en: kmix: Could not write to mixer.
ast: kmix: nun foi dable escribir al entemecedor.

en: kmix: Could not read from mixer.
ast: KMix: nun pudo lleese dende l'entemecedor.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and that
    the soundcard driver is loaded.
ast: KMix: nun pudo alcontrase l'entemecedor.
    Compruebe que la tarxeta de soníu ta instalada
    y que'l controlador de soníu ta cargáu.

en: kmix: Unknown error. Please report how you produced this error.
ast: KMix: Fallu desconocíu. Informe sobre cómo se fexo esti fallu.

en: Bass
ast: Baxu

en: Treble
ast: Agudos

en: Synth
ast: Sintetizador

en: Speaker
ast: Altavoz

en: Microphone
ast: Micrófonu

en: Line
ast: Llinia

en: Mix
ast: Mecer

en: IGain
ast: GanEnt

en: Line1
ast: Llinia1

en: Line2
ast: Llinia2

en: Line3
ast: Llinia3

en: Digital1
ast: Dixital1

en: Digital2
ast: Dixital2

en: Digital3
ast: Dixital3

en: PhoneIn
ast: EntTeléf

en: PhoneOut
ast: SalTeléf

en: Video
ast: Videu

en: 3D-depth
ast: Profund-3D

en: 3D-center
ast: Centru-3D

en: unknown
ast: desconocíu

en: unused
ast: ensin usar

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Login as root and do a 'chmod a+rw /dev/mixer*' to allow the access.
ast: KMix: nun tienes permisos p'acceder al preséu entemecedor.
    Entra como superusuariu y fai un «chmod a+rw /dev/mixer*» pa permitir l'accesu.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using commercial OSS.
ast: KMix: nun pudo alcontrase l'entemecedor.
    Compruebe que la tarxeta de soníu ta instalada y el 
    controlador de soníu ta cargáu.
    En Linux, puede necesitar usar «insmod» pa cargar el controlador.
    Use «soundon» si ta usando la versión comercial de OSS.

en: kmix: Mixer cannot be found.
    Please check that the soundcard is installed and the
    soundcard driver is loaded.
    On Linux you might need to use 'insmod' to load the driver.
    Use 'soundon' when using OSS4 from 4front.
ast: KMix: nun pudo alcontrase l'entemecedor.
    Compruebe que la tarxeta de soníu ta instalada y el 
    controlador de soníu ta cargáu.
    En Linux, puede necesitar usar «insmod» pa cargar el controlador.
    Use «soundon» si ta usando la versión comercial de OSS.

en: Master Volume
ast: Volume principal

en: Internal Speaker
ast: Altavoz internu

en: Headphone
ast: Auricular teléfonu

en: Line Out
ast: Salida de llinia

en: Record Monitor
ast: Monitor de grabación

en: Line In
ast: Entrada de llinia

en: kmix: You do not have permission to access the mixer device.
    Ask your system administrator to fix /dev/audioctl to allow access.
ast: KMix: nun tienes permisos p'acceder al preséu entemecedor.
    Pida al so alministrador de sistemes qu'igüe /dev/audioctl pa permitir l'accesu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customColors)
en: &Use custom colors
ast: &Usar colores personalizaos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeColors)
en: Active
ast: Activu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: &Silent:
ast: &Silenciu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLoad)
en: &Loud:
ast: A&ltu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Background:
ast: &Fondu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mutedColors)
en: Muted
ast: Silenciáu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Lou&d:
ast: &Altu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Backgrou&nd:
ast: Fo&ndu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Silen&t:
ast: Silen&ciu:

en: Sound drivers supported:
ast: Controladores de soníu aceutaos:

en: Sound drivers used:
ast: Controladores de soníu usaos:

en: Current mixer
ast: Entemecedor actual

en: Select Master Channel
ast: Seleicione la canal mayestra

en: Current mixer:
ast: Entemecedor actual:

en: Select the channel representing the master volume:
ast: Seleicione la canal que representa'l volume mayestru:

en: Visible channels
ast: Canales visibles

en: Available channels
ast: Canales disponibles

en: M&ute
ast: &Silenciar

en: Mixer cannot be found
ast: Nun pudo alcontrase l'entemecedor

en: Volume at %1%
ast: Volume al %1%

en:  (Muted)
ast:  (Silenciáu)

en: Configure
ast: Configurar

en: Restore volumes on login
ast: Restaurar los valores de volume al entamu

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Show &tickmarks
ast: Amos&ar marques

en: Enable/disable tickmark scales on the sliders
ast: Habilita/deshabilita les marques d'escala nos eslizadores

en: Show &labels
ast: Amosar &les etiquetes

en: Enables/disables description labels above the sliders
ast: Habilita/deshabilita les etiquetes descriptives sobre los eslizadores

en: Slider orientation:
ast: Orientación del eslizador:

en: &Dock in system tray
ast: Anclar na bandexa &del sistema

en: Docks the mixer into the KDE system tray
ast: Ancla l'entemecedor na bandexa del sistema de KDE

en: &Hide
ast: &Anubrir

en: C&onfigure Shortcuts...
ast: C&onfigurar los accesos rápidos...

en: &Split Channels
ast: Dixebrar le&s canales

en: &Muted
ast: &Silenciáu

en: Set &Record Source
ast: Afitar la fonte de g&rabación

en: Mo&ve
ast: Mo&ver

en: Toggle Mute
ast: Activar/desactivar silenciu

en: capture
ast: captura

en: Capture/Uncapture %1
ast: Capturar/non capturar %1

en: Mute/Unmute %1
ast: Silenciar/non silenciar %1

en: %1 (capture)
ast: %1 (captura)

en: &Channels
ast: &Canales

en: Device Settings
ast: Configuración del preséu

en: Mixer
ast: Entemecedor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ast: &Ficheru

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ast: Ayu&da
