kdenetwork - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: FTP servers
ast: Sirvidores FTP

en: WebDav remote directory
ast: Direutoriu remotu WebDav

en: Remote disk (sftp)
ast: Discu remotu (sftp)

en: Remote disk (fish)
ast: Discu remotu (fish)

en: NFS remote directory
ast: Direutoriu remotu NFS

en: The Zeroconf daemon (mdnsd) is not running.
ast: El degorriu Zeroconf (mdnsd) nun se ta executando.

en: KDE has been built without Zeroconf support.
ast: KDE construyóse ensin soporte pa Zeroconf.
