drkonqi - en to bg translation catalogue (204 entries)

[ctx: @title title of the dialog]
en: About Bug Reporting - Help
bg: Относно съобщението за грешка

[ctx: @title]
en: Information about bug reporting
bg: Данни на съобщението за грешка

[ctx: @info/rich]
en: You can help us improve this software by filing a bug report.
bg: Можете да ни помогнете да подобрим тази програма, като докладвате грешка.

[ctx: @info/rich]
en: <note>It is safe to close this dialog. If you do not want to, you do not have to file a bug report.</note>
bg: <note>Безопасно е да затворите този диалог. Не е задължително да докладвате за проблем, ако не желаете.</note>

[ctx: @info/rich]
en: In order to generate a useful bug report we need some information about both the crash and your system. (You may also need to install some debug packages.)
bg: Трябват ни определени данни за грешката и за Вашата система, за да е възможно идентифицирането на проблема. (Може да се наложи да инсталирате някои debug пакети.)

[ctx: @title]
en: Bug Reporting Assistant Guide
bg: Инструкции за съобщаване на грешки

[ctx: @title]
en: What do you know about the crash?
bg: Какво знаете за срива?

[ctx: @info/rich]
en: In this page you need to describe how much do you know about the desktop and the application state before it crashed.
bg: На тази страница трябва да опишете какво знаете за работната среда и състоянието на приложението преди да се появи грешката.

[ctx: @info/rich]
en: If you can, describe in as much detail as possible the crash circumstances, and what you were doing when the application crashed (this information is going to be requested later.) You can mention:
bg: Ако е възможно, опишете възможно най-детайлно обстоятелствата, при които е възникнала грешката и какво сте правили, когато грешката е възникнала (тази информация ще бъде поискана по-късно). Може да споменете:

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: actions you were taking inside or outside the application
bg: действия, които сте извършвали извън и в рамките на приложението

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: documents or images that you were using and their type/format (later if you go to look at the report in the bug tracking system, you can attach a file to the report)
bg: документи и картинки, които сте използвали и техния вид/формат (ако по-късно погледнете в системата за следене на грешки, може да прикрепите файл)

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: widgets that you were running
bg: джаджи, които са работили

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: the URL of a web site you were browsing
bg: адресът на уеб-страницата, която сте разглеждали

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: configuration details of the application
bg: подробности за настройките на приложението

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: or other strange things you notice before or after the crash.
bg: или други особени неща, които сте забелязали преди срива.

[ctx: @info/rich]
en: Screenshots can be very helpful sometimes. You can attach them to the bug report after it is posted to the bug tracking system.
bg: Снимки на екрана могат да бъдат много полезни понякога. Можете да ги прикрепите към съобщението за грешка, след като го изпратите в системата за следене на грешки

[ctx: @title]
en: Crash Information (backtrace)
bg: Данни за срива (backtrace)

[ctx: @info/rich]
en: This page will generate a "backtrace" of the crash. This is information that tells the developers where the application crashed.
bg: Тази страница ще генерира "backtrace" на грешката. Информацията ще покаже на програмистите къде в приложението се е появила грешката.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash information is not detailed enough, you may need to install some debug packages and reload it (if the <interface>Install Debug Symbols</interface> button is available you can use it to automatically install the missing information.)
bg: Ако информацията за грешката не е достатъчно детайлна, може да се наложи да инсталирате някои "debug" пакети и да я обновите (ако бутонът <interface>Инсталиране на debug символи</interface> е активиран, може да го използвате, за да инсталирате автоматично липсващата информация).

[ctx: @info/rich]
en: You can find more information about backtraces, what they mean, and how they are useful at <link>%1</link>
bg: Може да намерите повече информация относно backtrace, какво означават и защо са полезни на следния адрес <link>%1</link>

[ctx: @info/rich]
en: Once you get a useful backtrace (or if you do not want to install the missing debugging packages) you can continue.
bg: След като имате използваем backtrace (или ако не желаете да инсталирате липсващи debug пакети), може да продължите.

[ctx: @title]
en: Conclusions
bg: Заключения

[ctx: @info/rich]
en: Using the quality of the crash information gathered, and your answers on the previous page, the assistant will tell you if the crash is worth reporting or not.
bg: Използвайки качеството на информацията за грешката и отговорите Ви на предишната страница, програмата ще Ви каже дали си заслужава да съобщите за грешката или не.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is worth reporting but the application is not supported in the KDE bug tracking system, you will need to directly contact the maintainer of the application.
bg: Ако си заслужава да бъде съобщено за грешката, но приложението не се поддържа от системата за управление на грешки на KDE, ще трябва да се свържете с човека, който го поддържа.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is listed as being not worth reporting, and you think the assistant has made a mistake, you can still manually report the bug by logging into the bug tracking system. You can also go back and change information and download debug packages.
bg: Ако програмата прецени, че не си заслужава да се съобщава за грешката, но Вие мислите, че тя греши, можете въпреки всичко да съобщите за грешката директно в системата за управление на грешки. Можете също да се върнете назад, да промените информацията и да свалите debug пакети.

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
bg: Влизане в системата за управление на грешки

[ctx: @info/rich]
en: We may need to contact you in the future to ask for further information. As we need to keep track of the bug reports, you need to have an account on the KDE bug tracking system. If you do not have one, you can create one here: <link>%1</link>
bg: Може да се свържем с Вас в бъдеще, за да ви помолим за допълнителна информация. Тъй като трябва да следим съобщенията за грешки, трябва да се регистрирате в системата за управление на грешки на KDE. Можете да го направите тук: <link>%1</link>

[ctx: @info/rich]
en: Then, enter your username and password and press the Login button. You can use this login to directly access the KDE bug tracking system later.
bg: След това въведете Вашето потребителско име и парола и натиснете бутона "Login". Може да ги използвате в последствие, за да достъпвате директно системата за управление на грешки на KDE.

[ctx: @info/rich]
en: The KWallet dialog may appear when pressing Login to save your password in the KWallet password system. Also, it will prompt you for the KWallet password upon loading to autocomplete the login fields if you use this assistant again.
bg: Диалогът на KWallet може да се появи когато натиснете бутона "Login", за да запази Вашата парола в системата за съхранение на пароли KWallet. Ще ви попита също така за паролата на KWallet при зареждане за автоматично попълване на полетата за име и парола, ако отново използвате тази програма.

[ctx: @title]
en: List of possible duplicate reports
bg: Списък с възможни подобни грешки

[ctx: @info/rich]
en: If you are very sure your bug is the same as another that is previously reported, you can set your information to be attached to the existing report.
bg: Ако сте убедени, че Вашата грешка е същата като някоя друга, която е била вече регистрирана, може да прикрепите Вашата информация към съществуващата грешка.

[ctx: @title]
en: Details of the bug report and your system
bg: Подробности за доклада за грешка и системата ви

[ctx: @title]
en: Sending the Crash Report
bg: Изпращане на доклад за срива

[ctx: @info/rich]
en: Thank you for being part of KDE!
bg: Благодарим ви, че сте част от KDE!

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Type of the document you were editing.
bg: Вид на документа, който сте редактирали

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Type of media (extension and format) you were watching and/or listening to.
bg: Вид медия (разширение или формат), която сте гледали или слушали

[ctx: @action:button]
en: &Reload
bg: &Презареждане

[ctx: @info:status]
en: Loading...
bg: Зареждане...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
bg: Зареждане на данни за срива... (може да отнеме време)

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
bg: Данните за срива не могат да бъдат получени.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
bg: Тези данни за срива са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
bg: Тези данни за срива може да са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
bg: Тези данни за срива може би не са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
bg: Тези данни за срива не са използваеми

[ctx: @info]
en: Invalid bug list: corrupted data
bg: Неправилен списък с грешки — повредени данни

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
bg: Докладът е записа в <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
bg: Грешка при създаване на файл с доклада.

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
bg: Избор на име на файл

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
bg: Грешка при отваряне на <filename>%1</filename> за запис.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
bg: &Общи

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
bg: Данни за &разработчика

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
bg: <para>Съжаляваме, <application>%1</application> спря неочаквано.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
bg: Подробности:

[ctx: @action:button]
en: Report &Bug
bg: Докладване на &грешка

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
bg: Зареждане на програмата за докладване на грешки

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
bg: Зареждане на програма за проследяване на грешка в сриналото се приложение.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
bg: &Презареждане на програмата

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
bg: Използвайте този бутон за презареждане на блокиралата програма.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
bg: Затваряне на прозореца (данните за срива ще бъдат изгубени)

[ctx: @action:inmenu 1 is the debugger name]
en: Debug in <application>%1</application>
bg: Проследяване на <application>%1</application>

en: Failed to retrieve the config data.
bg: Грешка при получаване на данни за настройките

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
bg: Програмата за описание на грешки събира данни и описание от потребителя при срив.

en: The KDE Crash Handler
bg: Програма за следене на грешки

en: (C) 2000-2009, The DrKonqi Authors
bg: (C) 2000-2009, авторите на DrKonqi

[ctx: @info:shell]
en: The signal number that was caught
bg: Номер на сигнал, който беше прихванат

[ctx: @info:shell]
en: Name of the program
bg: Име на програмата

[ctx: @info:shell]
en: Path to the executable
bg: Път към изпълнимата програма

[ctx: @info:shell]
en: The version of the program
bg: Версия на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The bug address to use
bg: Адрес за изпращане на грешката

[ctx: @info:shell]
en: Translated name of the program
bg: Преведено име на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The PID of the program
bg: Идентификатор PID на програмата

[ctx: @info:shell]
en: Startup ID of the program
bg: Идентификатор ID на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
bg: Програмата е стартирана от kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
bg: Изключване на произволния достъп до диска

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
bg: Програмата вече е презаредена

[ctx: @title:window]
en: Crash Reporting Assistant
bg: Програма за докладване на грешки

[ctx: @title]
en: Welcome to the Reporting Assistant
bg: Добре дошли при програмата за съобщение за грешки

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
bg: Получаване на backtrace (автоматично генерирани данни за грешката)

[ctx: @title]
en: Results of the Analyzed Crash Details
bg: Резултати от анализа на грешката

[ctx: @title]
en: Look for Possible Duplicate Reports
bg: Търсене за възможни подобни грешки

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
bg: Въведете подробности за грешката

[ctx: @title]
en: Preview the Report
bg: Преглед на доклада

[ctx: @action:button]
en: Close the assistant
bg: Затваряне на програмата

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button]
en: Save information and close
bg: Запазване на данните и излизане

[ctx: @info]
en: Do you really want to close the bug reporting assistant? <note>The crash information is still valid, so you can save the report before closing if you want.</note>
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите програмата за съобщаване на грешки? <note>Информацията за грешката е валидна, така че ако искате, можете да запазите това съобщение за грешка преди да затворите програмата.</note>

[ctx: @title:window]
en: Close the Assistant
bg: Затваряне на програмата

[ctx: @info]
en: Do you really want to close the bug reporting assistant?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите програмата за съобщение на грешки?

[ctx: @title:window]
en: Crash Information is not useful enough
bg: Данните за срива не са достатъчно използваеми

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application "%1" crashed
bg: Какво правих, когато се появи грешка в приложението "%1"

[ctx: @label examples about information the user can provide]
en: Examples: %1
bg: Примери: %1

[ctx: @action:button]
en: &Show Contents of the Report
bg: Показване на &съдържанието на доклада

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to show the generated report information about this crash.
bg: Използвайте този бутон, за да видите генерираните данни за тази грешка.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information is useful.
bg: Автоматично генерираните данни за срива са използваеми.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks some details but may be still be useful.
bg: Автоматично генерираните данни за срива нямат някои подробности, но може да са използваеми.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks important details and it is probably not helpful.
bg: Автоматично генерираните данни за срива нямат важни подробности и може би не са полезни.

[ctx: @info]
en: The crash information was not generated because it was not needed.
bg: Информация за грешката не беше генерирана, тъй като не е необходима.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information does not contain enough information to be helpful.
bg: Автоматично генерираните данни за срива не съдържат достатъчно подробности, за да са полезни.

[ctx: @info]
en: <note>You can improve it by installing debugging packages and reloading the crash on the Crash Information page. You can get help with the Bug Reporting Guide by clicking on the <interface>Help</interface> button.</note>
bg: <note> Можете да я подобрите, като инсталирате "debug" пакети и обновите грешката на страницата "Информация за грешка". Може да получите помощ от Инструкциите за съобщаване на грешки като щракнете на бутона <interface>Помощ</interface>.</note>

[ctx: @info]
en: The information you can provide could be considered helpful.
bg: Информацията, която можете да предоставите, може да се счита за полезна.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
bg: Информацията, която можете да предоставите, не би била достатъчно полезна в този случай.

[ctx: @info]
en: Your problem has already been reported as bug <numid>%1</numid>.
bg: Вашият проблем вече е бил докладван като грешка <numid>%1</numid>.

[ctx: @info]
en: This report is considered helpful.
bg: Това съобщение за грешка би било полезно.

[ctx: @info]
en: If you wish, you can go back and change your answers.
bg: Ако искате, може да се върнете и промените отговорите си.

[ctx: @info]
en: You can manually report this bug at <link>%1</link>. Click <interface>Finish</interface> to close the assistant.
bg: Можете ръчно да съобщите за грешката в <link>%1</link>. Натиснете <interface>Приключване</interface>, за да затворите този помощник.

[ctx: @info]
en: You can manually report this bug to its maintainer at <link>%1</link>. Click <interface>Finish</interface> to close the assistant.
bg: Можете ръчно да съобщите на разработчика за грешката в <link>%1</link>. Натиснете <interface>Приключване</interface>, за да затворите този помощник.

[ctx: @info/plain report to url/mail address]
en: Report to %1
bg: Докладване до %1

[ctx: @title:window]
en: Contents of the Report
bg: Съдържание на доклада

[ctx: @action:button]
en: &Save to File...
bg: &Запазване във файл...

[ctx: @action:button]
en: Login
bg: Вход

[ctx: @info:status]
en: Error when trying to login: <message>%1.</message>
bg: Грешка при влизане: <message>%1.</message>

[ctx: @info:status the user is logged at the bugtracker site as USERNAME]
en: Logged in at the KDE bug tracking system (%1) as: %2.
bg: Вписани сте в системата за грешки на KDE (%1) като: %2.

en: Failed to communicate with kded. Make sure it is running.
bg: Грешка при свързване с kded. Уверете се, че работи.

en: Failed to load KCookieServer. Check your KDE installation.
bg: Грешка при зареждане на KCookieServer. Проверете инсталацията си на KDE.

en: Failed to communicate with KCookieServer.
bg: Грешка при свързване с KCookieServer.

[ctx: @info 1 is the bugzilla website url]
en: Cookies are not allowed in your KDE network settings. In order to proceed, you need to allow %1 to set cookies.
bg: В мрежовите ви настройки на KDE са забранени бисквитките. За да продължите, трябва да разрешите на %1 да записва бисквитки.

[ctx: @action:button 1 is the bugzilla website url]
en: Allow %1 to set cookies
bg: Разрешаване на бисквитки от %1

[ctx: @action:button do not allow the bugzilla website to set cookies]
en: No, do not allow
bg: Не, да не се разрешава

[ctx: @info:status '1' is a url, '2' the username]
en: Performing login at %1 as %2...
bg: Влизане в %1 като %2...

[ctx: @info:status/rich]
en: <b>Error: Invalid username or password</b>
bg: <b>Грешка: Неправилно име или парола</b>

[ctx: @label:listbox KDE distribution method]
en: Unspecified
bg: Неопределено

[ctx: @label:listbox KDE distribution method]
en: Ubuntu (and derivatives)
bg: Ubuntu (и производни)

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
bg: Има нужда от повече данни

en: Yes, let me add more information
bg: Да, нека добавя още данни

en: No, I cannot add any other information
bg: Не, не мога да добавя повече данни

[ctx: @title:window]
en: We need more information
bg: Има нужда от повече данни

[ctx: @info:tooltip examples of configuration details. the examples are already translated]
en: Examples: %1
bg: Примери: %1

[ctx: @action:button]
en: Retry...
bg: Отново...

[ctx: @action:button]
en: Sho&w Contents of the Report
bg: &Показване на съдържанието на доклада

[ctx: @info:status]
en: Sending crash report... (please wait)
bg: Изпращане на доклад за грешка... (моля, изчакайте)

[ctx: @info:status]
en: Error sending the crash report:  <message>%1.</message>
bg: Грешка при изпращане на доклада за грешка:  <message>%1.</message>

[ctx: @info/plain report to KDE bugtracker address]
en: Report to %1
bg: Докладване до %1

[ctx: @action:button save html to a file]
en: Save to a file
bg: Запазване във файл

[ctx: @item:intable custom/manaul bug report number]
en: Manual
bg: Ръчно

[ctx: @item:intable custom bug report number description]
en: Manually enter a bug report ID
bg: Ръчно въвеждане на ID на доклад за грешка

[ctx: @action:button]
en: Search for more reports
bg: Търсене за други доклади

[ctx: @action:button]
en: Retry search
bg: Повторно търсене

[ctx: @action:button]
en: Open selected report
bg: Отваряне на избрания доклад

[ctx: @action:button]
en: Stop searching
bg: Спиране на търсенето

[ctx: @action:button remove the selected item from a list]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @info:status]
en: Search stopped.
bg: Търсенето е прекъснато.

[ctx: @info:status]
en: Search stopped. Showing results from %1 to %2
bg: Търсенето е прекъснато. Показват се резултати от %1 до %2

[ctx: @info:status]
en: Showing results from %1 to %2
bg: Показват се резултати от %1 до %2

[ctx: @info/plain bug status]
en: [Open]
bg: [Отворено]

[ctx: @info/plain bug resolution]
en: [Fixed]
bg: [Поправено]

[ctx: @info/plain bug resolution]
en: [Non-reproducible]
bg: [Невъзпроизводимо]

[ctx: @info/plain bug resolution]
en: [Duplicate report]
bg: [Повтарящ се доклад]

[ctx: @info/plain bug resolution]
en: [External problem]
bg: [Външен проблем]

[ctx: @info/plain bug status]
en: [Incomplete]
bg: [Непълно]

[ctx: @info:status]
en: Search Finished. No reports found.
bg: Търсенето приключи. Не са открити доклади.

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report list
bg: Грешка при получаване на списъка с доклади за грешки

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report list<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
bg: Грешка при получаване доклада за грешка<nl/><message>%1.</message><nl/>Изчакайте и опитайте отново.

[ctx: @title:window]
en: Bug Description
bg: Описание на грешката

[ctx: @info]
en: <link url='%1'>Report's webpage</link>
bg: <link url='%1'>Страница на доклада</link>

[ctx: comment $number to use as subtitle]
en: <h4>Comment %1:</h4>
bg: <h4>Коментар %1:</h4>

[ctx: @info bug status]
en: Opened (Unconfirmed)
bg: Отворено (Непотвърдено)

[ctx: @info bug status]
en: Opened (Unfixed)
bg: Отворено (Непоправено)

[ctx: @info bug resolution, fixed in version]
en: Fixed in version "%1"
bg: Поправено във версия "%1"

[ctx: @info bug resolution, fixed by kde devs in version]
en: the bug was fixed by KDE developers in version "%1"
bg: грешката е поправена от разработчиците на KDE във версия "%1"

[ctx: @info bug resolution]
en: Fixed
bg: Поправено

[ctx: @info bug resolution]
en: the bug was fixed by KDE developers
bg: грешката е поправена от разработчиците на KDE

[ctx: @info bug resolution]
en: Non-reproducible
bg: Невъзпроизводимо

[ctx: @info bug resolution]
en: Duplicate report (Already reported before)
bg: Дублиран доклад (Вече е било докладвано преди)

[ctx: @info bug status, %1 is the resolution]
en: Closed (%1)
bg: Затворено (%1)

[ctx: @info bug status]
en: Temporarily closed, because of a lack of information
bg: Временно затворено поради липса на достатъчно данни

[ctx: @info bug report status]
en: <h4>Bug Report Status: %1</h4>
bg: <h4>Състояние на съобщението за грешка: %1</h4>

[ctx: @info bug report description]
en: <h3>Description of the bug</h3><p>%1</p>
bg: <h3>Описание на грешката</h3><p>%1</p>

[ctx: @label:textbox bug report comments (already formatted)]
en: <h2>Additional Comments</h2>%1
bg: <h2>Допълнителни коментари</h2>%1

[ctx: @info:status]
en: Showing bug <numid>%1</numid>
bg: Показване на доклад за грешка <numid>%1</numid>

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
bg: Грешка при получаване доклада за грешка <nl/><message>%1.</message><nl/>Изчакайте и опитайте отново.

[ctx: @info]
en: Error fetching the bug report
bg: Грешка при получаване на доклада за грешка

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report
bg: Грешка при получаване на доклада за грешка

[ctx: @title:window]
en: Related Bug Report
bg: Свързан доклад за грешка

[ctx: @action:button]
en: Cancel (Go back to the report)
bg: Отказ (Връщане към доклада)

[ctx: @action:button continue with the selected option and close the dialog]
en: Continue
bg: Продължаване

[ctx: @label question]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rememberLabel)
en: <strong>Do you remember what you were doing prior to the crash?</strong>
bg: <strong>Помните ли какво сте правили преди срива?</strong>

[ctx: @option:radio "yes" to the question "do you remember what were you doing prior to the crash?"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rememberCrashSituationYes)
en: Yes
bg: Да

[ctx: @option:radio "No" to the question "do you remember what were you doing prior to the crash?"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rememberCrashSituationNo)
en: No
bg: Не

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: I did not try again
bg: Не съм опитвал отново

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Never
bg: Никога

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Sometimes
bg: Понякога

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Every time
bg: Всеки път

[ctx: @label clicking/hovering this, the user will get examples about application specific details s/he can provide]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_appSpecificDetailsExamples)
en: <a href="#">Examples</a>
bg: <a href="#">Примери</a>

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Bug ID
bg: ID на грешката

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Description
bg: Описание

[ctx: @label title of a listbox where the possible duplicate bug numbers are put in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedPossibleDuplicatesLabel)
en: Possible duplicates:
bg: Възможни съвпадения:

[ctx: @option:check user must check this to preview the own backtrace (in order to compare it with the one in the showed report)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showOwnBacktraceCheckBox)
en: Show the backtrace of the crash I experienced to compare (advanced)
bg: Показване за сравнение на backtrace за срива

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, proceedLabel)
en: <strong>Do you want to proceed with the reporting process?</strong>
bg: <strong>Да се продължи ли с докладването?</strong>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, proceedRadioNo)
en: No, do not file a new bug report, and cancel the assistant
bg: Не, да не се праща доклад за грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, proceedRadioYes)
en: Proceed with reporting the bug
bg: Продължаване с доклада за грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, areYouSureLabel)
en: <strong>Are you sure this report matches your crash situation?</strong>
bg: <strong>Сигурни ли сте, че този доклад съвпада с условията на срива?</strong>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, markAsDuplicateCheck)
en: Not really sure: mark as a possible duplicate
bg: Не съвсем: да се отбележи като възможно повторение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, attachToBugReportCheck)
en: Completely sure: attach my information to this report
bg: Напълно: да се прикрепят данните ми към доклада за грешка

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel)
en: <strong>Title of the bug report:</strong> (<a href="#">examples</a>)
bg: <strong>Заглавие на съобщението за грешка:</strong> (<a href="#">примери</a>)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_detailsLabel)
en: <strong>Information about the crash:</strong> (<a href="#">help and examples</a>)
bg: <strong>Данни за срива:</strong> (<a href="#">помощ и примери</a>)

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_compiledSourcesCheckBox)
en: KDE Platform is compiled from sources
bg: Платформата на KDE е компилирана от изходен код

[ctx: @info/rich]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_crashInfoLabel)
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
bg: <note>Данни за свира и системата ще бъдат автоматично добавени към доклада за грешка.</note>

[ctx: @label:textbox bugzilla account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_userLabel)
en: Username:
bg: Потребител:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_savePasswordCheckBox)
en: Save login information using the KDE Wallet system
bg: Запазване на потребителското име и парола в системата KWallet

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_launchPageOnFinish)
en: Open the bug report page when clicking the Finish button
bg: Отваряне на страницата с доклада за грешка при натискане на бутона "Край"

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
bg: Презареждане на програмата при натискане на бутона "Край"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
bg: Презареждане на програмата при натискане на бутона "Край"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_toggleBacktraceCheckBox)
en: Show backtrace content (advanced)
bg: Показване съдържанието на backtrace
