nepomuk - en to bg translation catalogue (69 entries)

en: Desktop Search Details
bg: Подробности за настолното търсене

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Files
bg: Файлове

en: Emails
bg: Е-пощи

en: Calculating
bg: Изчисляване

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Advanced File Filtering
bg: Разширено файлово филтриране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Exclude Mime Type
bg: Изключване на вид по MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the mimetypes that should be excluded from indexing
bg: Изберете видовете файлове, които да се изключват от индексирането

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Exclude Filters
bg: Филтри за изключване от индексиране

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (symbolic links are <emphasis>not</emphasis> indexed for desktop search)
bg: <filename>%1</filename><nl/> (символните връзки <emphasis>няма</emphasis> да бъдат индексирани за търсене)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/>(will be indexed for desktop search)
bg: <filename>%1</filename><nl/>(ще бъде индексиран за търсене)

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the folder in a listview]
en: <filename>%1</filename><nl/> (will <emphasis>not</emphasis> be indexed for desktop search)
bg: <filename>%1</filename><nl/> (<emphasis>няма</emphasis> да бъде индексиран за търсене)

[ctx: @title:window Referring to the folders which will be searched for files to index for desktop search]
en: Customizing Index Folders
bg: Настройки на индексирани папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the local folders that contain files to be indexed for fast desktop searches
bg: Изберете локални папки, където са файловете, които искате да индексирате за бързо настолно търсене

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Check to be able to select hidden folders
bg: Включете, за да можете да избирате скритите папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowHiddenFolders)
en: Show hidden folders
bg: Показване на скритите папки

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basic Settings
bg: Основни настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Nepomuk Semantic Desktop
bg: Семантичен работен плот (Nepomuk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nepomuk Semantic Desktop enables tagging and rating of files integrated with the Desktop Search.
bg: Семантичният работен плот Nepomuk позволява добавяне и оценка на файлове, които са интегрирани с търсенето на работния плот.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableNepomuk)
en: Enable Nepomuk Semantic Desktop
bg: Включване на семантичния работен плот (Nepomuk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, m_buttonDetails)
en: Details...
bg: Подробности...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Nepomuk Desktop File Indexer
bg: Настолно индексиране на файлове (Nepomuk)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Nepomuk desktop search allows searching for files by content instead of just by name.
bg: Търсенето с Nepomuk ви позволява да търсите файловете по съдържание вместо по име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkEnableFileIndexer)
en: Enable Nepomuk File Indexer
bg: Включване на търсенето с Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_fileIndexerSuspendResumeButtom) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_emailIndexerSuspendResumeButtom)
en: Suspend
bg: Прекъсване

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Indexing
bg: Индексиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: File Indexing
bg: Индексиране на файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Customize the files and folders to be indexed
bg: Настройка на файлове и папки за индексиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxDocuments)
en: Index Documents
bg: Индексиране на документи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxAudio)
en: Index Audio
bg: Индексиране на звукови файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxImage)
en: Index Images
bg: Индексиране на изображения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxVideo)
en: Index Videos
bg: Индексиране на видео

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkboxSourceCode)
en: Index Source Code
bg: Индексиране на изходен код

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonAdvancedFileIndexing)
en: Advanced
bg: Допълнително

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonCustomizeIndexFolders)
en: Customize Folders
bg: Настройки на папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Removable media handling:
bg: Обработка на преносими носители:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Indexing of files on removable media
bg: Индексиране на файлове в преносими носители

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ignore all removable media
bg: Пренебрегване на преносимите носители

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Index files on all removable devices
bg: Индексиране на файлове във всички преносими носители

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRemovableMediaHandling)
en: Ask individually when newly mounted
bg: Питане при монтиране

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Backup
bg: Архив

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Backups
bg: Автоматичен архив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Backup frequency:
bg: Честота на архивиране:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboBackupFrequency)
en: How often should a backup of the Nepomuk database be created
bg: Колко често да се създава архив на базата от данни на Nepomuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Backup Time:
bg: Време за архивиране:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, m_editBackupTime)
en: When should the backup be created
bg: Кога да се създават архивите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Max number of backups:
bg: Максимален брой архиви:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_spinBackupMax)
en: How many previous backups should be kept
bg: Колко предишни архива да се запазват

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Tools
bg: Инструменти

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonManualBackup)
en: Manual Backup...
bg: Ръчно архивиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonRestoreBackup)
en: Restore Backup...
bg: Възстановяване на архив...

en: Desktop Search Configuration Module
bg: Модул за настройка на настолно търсене

en: Copyright 2007-2010 Sebastian Trüg
bg: Авторско право 2007-2010 Sebastian Trüg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disable Automatic Backups
bg: Изключване на автоматичните архиви

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily Backup
bg: Дневен архив

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly Backup
bg: Седмичен архив

en: The Nepomuk installation is not complete. No desktop search settings can be provided.
bg: Инсталацията на Nepomuk не е пълна. Няма възможност за настройки на настолно търсене.

en: Failed to start the desktop search service (Nepomuk). The settings have been saved and will be used the next time the server is started.
bg: Грешка при зареждане на услугата за търсене Nepomuk. Настройките са записани и ще бъдат използвани при следващото зареждане на сървъра.

en: Desktop search service not running
bg: Услугата за настолно търсене не работи.

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are active
bg: Услугите за настолно търсене работят.

[ctx: @info:status]
en: Desktop search services are disabled
bg: Услугите за настолно търсене са изключени.

[ctx: @info:status %1 is an error message returned by a dbus interface.]
en: Failed to contact File Indexer service (%1)
bg: Грешка при свързване с индексиращата машина (%1)

[ctx: @info:status]
en: File indexing service failed to initialize, most likely due to an installation problem.
bg: Грешка при зареждане на услугата за индексиране. Най-вероятно има проблем с инсталацията й.

[ctx: @info:status]
en: File indexing service not running.
bg: Индексиращата машина не работи.

[ctx: Resumes the Nepomuk file indexing service.]
en: Resume
bg: Продължаване

[ctx: Suspends the Nepomuk file indexing service.]
en: Suspend
bg: Прекъсване

en: Resume
bg: Продължаване

en: 1 existing backup | %1 existing backups
bg[0]: 1 съществуващ архив
bg[1]: %1 съществуващи архива

[ctx: @info %1 is the creation date of a backup formatted vi KLocale::formatDateTime]
en: Oldest: %1
bg: Най-стар: %1
