kcmhtmlsearch - en to bg translation catalogue (26 entries)

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine. You can get ht://dig at the
bg: <qt>Индексираното търсене в документи е възможно благодарение на пакета "ht://dig". Може да намерите пакета на</qt>

en: Information about where to get the ht://dig package.
bg: Информация от къде може да вземете пакета "ht://dig".

en: ht://dig home page
bg: Сайта на ht://dig

en: Program Locations
bg: Местоположение на програмите

en: ht&dig
bg: Програма ht&dig

en: Enter the path to your htdig program here, e.g. /usr/local/bin/htdig
bg: Въведете път към програма htdig (напр. /usr/local/bin/htdig)

en: ht&search
bg: Програма ht&search

en: Enter the path to your htsearch program here, e.g. /usr/local/bin/htsearch
bg: Въведете път към програма htsearch (напр. /usr/local/bin/htsearch)

en: ht&merge
bg: Програма ht&merge

en: Enter the path to your htmerge program here, e.g. /usr/local/bin/htmerge
bg: Въведете път към програма htmerge (напр. /usr/local/bin/htmerge)

en: Scope
bg: Диапазон

en: Here you can select which parts of the documentation should be included in the fulltext search index. Available options are the KDE Help pages, the installed man pages, and the installed info pages. You can select any number of these.
bg: Избор на части от документацията, по която ще бъде създаден индекс. Може да създадете индекс за справочника на KDE, инсталираните страници на ръководството man и разни други информационни страници по ваше желание.

en: &KDE help
bg: По&мощ на KDE

en: &Man pages
bg: &Страници Man

en: &Info pages
bg: С&траници Info

en: Additional Search Paths
bg: Допълнителни пътища за търсене

en: Here you can add additional paths to search for documentation. To add a path, click on the <em>Add...</em> button and select the folder from where additional documentation should be searched. You can remove folders by clicking on the <em>Delete</em> button.
bg: От тук може да зададете допълнителни пътища за търсене на документация. За добавяне на път, натиснете бутона <em>Добавяне...</em> и задайте директорията, съдържаща допълнителната документация. Може да изтриете директория от списъка чрез бутона <em>Изтриване</em>.

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Delete
bg: Изтриване

en: Language Settings
bg: Избор на език

en: Here you can select the language you want to create the index for.
bg: Изберете език, за който искате да създадете индекс.

en: &Language
bg: &Език

en: Generate Index...
bg: Създаване на индекс...

en: Click this button to generate the index for the fulltext search.
bg: Създаване на индекс за пълнотекстово търсене.

en: without name
bg: без име

en: <h1>Help Index</h1> This configuration module lets you configure the ht://dig engine which can be used for fulltext search in the KDE documentation as well as other system documentation like man and info pages.
bg: <h1>Индекс на помощта</h1> В този модул може да зададете и настроите помощната програма ht://dig, която се използва за индексирано търсене в документация на KDE, страниците man и info и др.
