kcmkded - en to bg translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
bg: Системни услугите

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
bg: <h1>Системни услуги</h1><p>От този модул може да имате поглед върху всички допълнителни приставки и услуги на системата KDE. Основно има два типа услуги:</p><ul><li>Услуги, стартирани при зареждане на системата</li><li>Услуги, стартиране при поискване</li></ul><p>Последните са само показани в списъка за удобство и информация. Вие не може да ги редактирате. В режим на администрация може да зададете кои услуги да се зареждат при стартиране на системата и кои не.</p><p><b>Използвайте внимателно. Някои от услугите са необходими за работата на системата. Не изключвайте дадена услуга, ако не знаете за какво служи.</b></p>

en: Running
bg: Стартирана

en: Not running
bg: Спряна

en: Load-on-Demand Services
bg: Услуги, зареждани при поискване

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
bg: Списък от налични услуги в KDE, които се стартират при поискване. Те са дадени в списъка за удобство. Вие не може да ги променяте от тук.

en: Service
bg: Услуга

en: Status
bg: Състояние

en: Description
bg: Описание

en: Startup Services
bg: Услуги, зареждани при стартиране на системата

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
bg: Списък от налични услуги в KDE, които се стартират при зареждане на системата. Включените услуги ще се стартират следващия път при стартиране на системата.

en: Use
bg: Старт

en: Start
bg: Старт

en: Stop
bg: Стоп

en: Unable to contact KDED.
bg: Не може да се установи връзка с услугата KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
bg: Сървърът <em>%1</em> не може да бъде стартиран.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
bg: Услугата <em>%1</em> не може да бъде стартирана.<br /><br /><i>Грешка: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
bg: Сървърът <em>%1</em> не може да бъде спрян.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
bg: Услугата <em>%1</em> не може да бъде спряна.<br /><br /><i>Грешка: %2</i>
