kcmlocale - en to bg translation catalogue (119 entries)

en: Country Selector
bg: Избор на страна

en: without name
bg: Без име

[ctx: @item:inlistbox Country]
en: Not set (Generic English)
bg: Не е зададено (английски)

en: Localization options for KDE applications
bg: Настройки за локализация на програмите в KDE

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Changed language settings apply only to newly started applications.
    To change the language of all programs, you will have to logout first.
bg: Промяната на езика ще се отрази само на новостартираните програми.
    За да се промени езика на всички програми, е необходимо да рестартирате KDE. Обикновено, излизане от системата и включване отново е достатъчно.

en: Applying Language Settings
bg: Прилагане

en: Reset item to its default value
bg: Връщане към подразбиране

[ctx: No separator symbol]
en: None
bg: Без

[ctx: Space separator symbol]
en: Single Space
bg: Единичен интервал

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabLocation)
en: Country
bg: Страна

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabTranslations)
en: Languages
bg: Езици

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabNumbers)
en: Numbers
bg: Числа

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabMoney)
en: Money
bg: Валута

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabCalendar)
en: Calendar
bg: Календар

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabDateTime)
en: Date && Time
bg: Дата и час

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabOther)
en: Other
bg: Други

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNumbersSample)
en: Numbers:
bg: Числа:

en: This is how positive numbers will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани положителните числа.

en: This is how negative numbers will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани отрицателните числа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMoneySample)
en: Money:
bg: Валута:

en: This is how positive monetary values will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани положителните валутни стойности.

en: This is how negative monetary values will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани отрицателните валутни стойности.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateSample)
en: Date:
bg: Дата:

en: This is how long dates will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани подробните дати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateSample)
en: Short date:
bg: Кратка дата:

en: This is how short dates will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани кратките дати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeSample)
en: Time:
bg: Час:

en: This is how time will be displayed.
bg: Така ще бъдат показвани часовете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountry)
en: Country:
bg: Страна:

en: <p>This is the country where you live.  The KDE Workspace will use the settings for this country or region.</p>
bg: <p>Страната, в която живеете. Работният плот на KDE ще използва настройки за тази страна или регион.</p>

[ctx: %1 is the system country name]
en: System Country (%1)
bg: Зададена от системата страна (%1)

en: No Country (Default Settings)
bg: Без страна (настройки по подразбиране)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCountryDivision)
en: Subdivision:
bg: Област:

en: <p>This is the country subdivision where you live, e.g. your state or province.  The KDE Workspace will use this setting for local information services such as holidays.</p>
bg: <p>Областта от страната, в която живеете, например район или провинция. Работният плот на KDE ще използва тази настройка за локални данни, като празници и др.</p>

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Available Languages:
bg: Налични езици:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, m_selectTranslations)
en: Preferred Languages:
bg: Предпочитани езици:

[ctx: %1 = default language name]
en: %1 (Default)
bg: %1 (по подразбиране)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_buttonTranslationsInstall)
en: Install more languages
bg: Инсталиране на още езици

en: <p>Click here to install more languages</p>
bg: <p>Натиснете за инсталиране на още езици</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelThousandsSeparator) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryThousandsSeparator)
en: Group separator:
bg: Разделител на хилядните:

en: <p>Here you can define the digit group separator used to display numbers.</p><p>Note that the digit group separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
bg: <p>От тук може да зададете разделител на хилядните за числата.</p><p>Имайте предвид, че разделителят на хилядните, който се използва за паричните стойности, се задава отделно в секцията "Пари".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalSymbol) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalSymbol)
en: Decimal separator:
bg: Десетичен разделител:

en: <p>Here you can define the decimal separator used to display numbers (i.e. a dot or a comma in most countries).</p><p>Note that the decimal separator used to display monetary values has to be set separately (see the 'Money' tab).</p>
bg: <p>От тук може да зададете десетичен разделител за числата (точка или запетая в повечето случаи).</p><p>Имайте предвид, че десетичният разделител, който се използва за паричните стойности, се задава отделно в секцията "Пари".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDecimalPlaces) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDecimalPlaces)
en: Decimal places:
bg: Десетични позиции:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPositiveFormat)
en: Positive sign:
bg: Положителен знак:

[ctx: No positive symbol]
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelNegativeFormat)
en: Negative sign:
bg: Отрицателен знак:

[ctx: No negative symbol]
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryDigitSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateTimeDigitSet)
en: Digit set:
bg: Цифров разделител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencyCode)
en: Currency:
bg: Валута:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCurrencySymbol)
en: Currency symbol:
bg: Паричен символ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryPositiveFormat)
en: Positive format:
bg: Формат за положителни стойности:

en: <p>Here you can set the format of positive monetary values.</p><p>Note that the positive sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
bg: <p>От тук може да зададете формат за положителни парични стойности.</p><p>Имайте предвид, че знакът за положителни стойности за другите видове числа се задава отделно в секцията "Числа".</p>

en: Sign position:
bg: Позиция на знака:

en: Parentheses Around
bg: Скоби около стойността на парите

en: Before Quantity Money
bg: Пред стойността на парите

en: After Quantity Money
bg: След стойността на парите

en: Before Money
bg: Пред паричния символ

en: After Money
bg: След паричния символ

en: Here you can select how a positive sign will be positioned. This only affects monetary values.
bg: От тук може да зададете къде се поставя положителния знак за паричните стойности.

en: Prefix currency symbol
bg: Паричният символ отпред

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all positive monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
bg: Ако тази отметка е включена, паричният символ ще се поставя пред всички положителни парични стойности. В противен случай, ще бъде поставян след.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMonetaryNegativeFormat)
en: Negative format:
bg: Формат за отрицателни стойности:

en: <p>Here you can set the format of negative monetary values.</p><p>Note that the negative sign used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
bg: <p>От тук може да зададете формат за отрицателни парични стойности.</p><p>Имайте предвид, че знакът за отрицателни стойности за другите видове числа се задава отделно в секцията "Числа".</p>

en: Here you can select how a negative sign will be positioned. This only affects monetary values.
bg: От тук може да зададете къде се поставя отрицателния знак за паричните стойности.

en: If this option is checked, the currency sign will be prefixed (i.e. to the left of the value) for all negative monetary values. If not, it will be postfixed (i.e. to the right).
bg: Ако тази отметка е включена, паричният символ ще се поставя пред всички отрицателни парични стойности. В противен случай, ще бъде поставян след.

en: <p>Here you can define the set of digits used to display monetary values. If digits other than Arabic are selected, they will appear only if used in the language of the application or the piece of text where the number is shown.</p><p>Note that the set of digits used to display other numbers has to be defined separately (see the 'Numbers' tab).</p>
bg: <p>От тук може да зададете десетичен разделител за паричните стойности (точка или запетая в повечето случаи). Ако са избрани цифри, различни от арабските, те ще се показват, само ако са използвани в езика на приложението или в частта от текста, където се среща и числото.</p><p>Имайте предвид, че десетичният разделител, който се използва за числата, се задава отделно в секцията "Числа".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelCalendarSystem)
en: Calendar system:
bg: Календар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCalendarGregorianUseCommonEra)
en: Use Common Era
bg: Използване на "нова ера"

en: <p>This option determines if the Common Era (CE/BCE) should be used instead of the Christian Era (AD/BC).</p>
bg: <p>Ако тази отметка е включена, ще се използва "нова ера" ("пр.н.е" и "н.е."), вместо християнското означение "пр.Хр." и "сл.Хр."</p>

[ctx: label between two year inputs, i.e. 1930 to 2029]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortYearWindowTo)
en: to
bg: до

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekNumberSystem)
en: Week number system:
bg: Номериране на седмиците:

en: Full First Week
bg: Пълна първа седмица

en: Partial First Week
bg: Непълна първа седмица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWeekStartDay)
en: First day of week:
bg: Първи ден от седмицата:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first one of the week.  This value may affect the Week Number System.</p>
bg: <p>От тук може да зададете кой ден да се счита за първи от седмицата. Това може да повлияе на начина за номериране на седмиците.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekStartDay)
en: First working day of week:
bg: Първи работен ден от седмицата:

en: <p>This option determines which day will be considered as the first working day of the week.</p>
bg: <p>От тук може да зададете кой ден да се счита за първи ден от работната седмица.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelWorkingWeekEndDay)
en: Last working day of week:
bg: Последен работен ден от седмицата:

en: <p>This option determines which day will be considered as the last working day of the week.</p>
bg: <p>От тук може да зададете кой ден да се счита за последен ден от работната седмица.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelTimeFormat)
en: Time format:
bg: Формат на часа:

en: HH
bg: ЧЧ

en: hH
bg: чЧ

[ctx: Minute]
en: MM
bg: ММ

en: SS
bg: СС

[ctx: some reasonable time formats for the language]
en: HH:MM:SS
    pH:MM:SS AMPM
bg: ЧЧ:ММ:СС
    pH:ММ:СС:AMPM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelAmSymbol)
en: AM symbol:
bg: Знак за сутрешен час:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for AM.</p>
bg: <p>Тук може да зададете текст, който да се показва със сутрешните часове (AM).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPmSymbol)
en: PM symbol:
bg: Знак за следобеден час:

en: <p>Here you can set the text to be displayed for PM.</p>
bg: <p>Тук може да зададете текст, който да се показва със следобедните часове (PM).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelDateFormat)
en: Long date format:
bg: Дълъг формат на датата:

en: YYYY
bg: ГГГГ

en: YY
bg: ГГ

en: mM
bg: мМ

[ctx: Month]
en: MM
bg: ММ

en: SHORTMONTH
bg: КР. МЕСЕЦ

en: MONTH
bg: МЕСЕЦ

en: dD
bg: дД

en: DD
bg: ДД

en: SHORTWEEKDAY
bg: КР. ДЕН ОТ СЕДМИЦАТА

en: WEEKDAY
bg: ДЕН ОТ СЕДМИЦАТА

en: DAYOFYEAR
bg: ДЕН ОТ ГОДИНАТА

[ctx: some reasonable date formats for the language]
en: WEEKDAY MONTH dD YYYY
    SHORTWEEKDAY MONTH dD YYYY
bg: ДЕН ОТ СЕДМИЦАТА МЕСЕЦ дД ГГГГ
    КР. ДЕН ОТ СЕДМИЦАТА МЕСЕЦ дД ГГГГ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelShortDateFormat)
en: Short date format:
bg: Кратък формат на датата:

[ctx: some reasonable short date formats for the language]
en: YYYY-MM-DD
    dD.mM.YYYY
    DD.MM.YYYY
bg: ГГГГ-ММ-ДД
    дД-мМ-ГГГГ
    ДД.ММ.ГГГ

en: <p>This option determines whether possessive form of month names should be used in dates.</p>
bg: <p>Ако тази отметка е включена, то ще се използват притежателните местоимения за имената на месеците в датите. Тази отметка се препоръчва да се остави изключена.</p>

en: Page size:
bg: Размер на страница:

[ctx: Page size]
en: A4
bg: А4

[ctx: Page size]
en: Custom
bg: Потребителски

en: Measurement system:
bg: Измервателна система:

en: Metric System
bg: Метрична система

en: Imperial System
bg: Имперска система

[ctx: Unit of binary measurement]
en: IEC Units (KiB, MiB, etc)
bg: Единици IEC (KiB, MiB и т.н.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: JEDEC Units (KB, MB, etc)
bg: Единици JEDEC (KB, MB и т.н.)

[ctx: Unit of binary measurement]
en: Metric Units (kB, MB, etc)
bg: Метрични единици (kB, MB и т.н.)

[ctx: Example test for binary unit dialect]
en: Example: 2000 bytes equals %1
bg: Пример: 2000 байта са равни на %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelPageSize)
en: Page size
bg: Размер на страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelMeasureSystem)
en: Measurement system
bg: Измервателна система
