kcmnotify - en to bg translation catalogue (10 entries)

en: <h1>System Notifications</h1>KDE allows for a great deal of control over how you will be notified when certain events occur. There are several choices as to how you are notified:<ul><li>As the application was originally designed.</li><li>With a beep or other noise.</li><li>Via a popup dialog box with additional information.</li><li>By recording the event in a logfile without any additional visual or audible alert.</li></ul>
bg: <h1>Система за уведомяване</h1> От тук може да настроите дали и как да бъдете уведомяван за определени събития в системата. Има няколко начина за това:<ul><li>Определя се от програмата.</li><li>Звуков сигнал.</li><li>Изскачащ прозорец с информация.</li><li>Запис в журнален файл.</li></ul>

en: Event source:
bg: Източник на събития:

en: &Applications
bg: &Приложения

en: &Player Settings
bg: Настройки на &плеъра

en: System Notification Control Panel Module
bg: Контролен модул на системата за уведомяване

en: (c) 2002-2006 KDE Team
bg: (c) 2002-2006, екипът на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbSoundSystem)
en: Use the &KDE sound system
bg: Използване на &аудио системата на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbExternal)
en: &Use an external player
bg: &Използване на външен плеър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Player:
bg: Пле&ър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbNone)
en: &No audio output
bg: &Без аудио изход
